SON DAKİKA

Güney Azerbaycan’da Teröristler, Türk Köylerine Saldırıyor: Bir Haftada 5 Soydaşımız Şehit Oldu

Teröristler, Güney Azerbaycan’da Türk köylerine saldırmaya başladı.

Bu haber 11 Temmuz 2022 - 22:47 'de eklendi.
Abone ol

Türk ordusundan aldığı ağır darbelerle Türkiye’de esamesi okunmayan terör örgütünün hareket alanı Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı, Barış Pınarı ve Pençe harekatlarıyla Irak ve Suriye’de giderek daralıyor.

Bu bölgelerde zor duruma düşen teröristler son dönemde İran’ın esareti altındaki Güney Azerbaycan’da Türk köylerini hedef almaya başladı.

GÜNEY AZERBAYCAN’DA PEŞ PEŞE SALDIRILAR

Daha önce de Güney Azerbaycan’da Türk köylerini basan ve soydaşlarımızı şehit eden teröristler birkaç gün önce Güney Azerbaycan’ın Maku ilinin Avacik ilçesine bağlı Nadu köyüne saldırdı.

Güney Azerbaycanlı gazeteci Mesut Haray’ın haberine göre; teröristlerin saldırısında Nadu köyünden 3 soydaşımız hayatını kaybetti. Kardeşi Kürtçüler tarafından şehit edilen bir Türk kadını, İranlı yetkililere isyan etti. 

“BU EYLEMLER DEVAM EDERSE KEFENİMİ EĞNİME GİYİP SAVAŞACAĞIM!”

İran hükümetinin sadece teröristleri kolladığını belirten acılı kadın, “Bu eylemler devam ederse, bölge halkıyla birlikte kendimi kefenimi eğnime geyinib, teröristlere karşı savaşacağım. Ceset sayısını 3’ten 10’a, 20’ye çıkarmak için hiçbir şey yapmıyorsunuz. Neden insanların güvenliğini sağlamıyorsunuz?” tepkisini gösterdi.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

“BURASI TÜRK’LERİN TARİHİ VATANIDIR!” 

Bir başka soydaşımız ise “Bizi mahvediyorlar. Burası Türklerin tarihi vatanıdır. Toprağımıza silahlarla girdiler ve Türklerin kanını akıtıyorlar” diye feryat etti.

İRAN REJİMİ, TERÖRİSTLERİ TÜRKLERE KARŞI KULLANIYOR

Gazeteci Mesut Haray’ın aktardığına göre İran hükümeti ve Devrim Muhafızları ile Kürt kaçakçılar ve teröristler arasında derin bağlar bulunuyor. İran bu gruplara karşı herhangi bir kovuşturma yapmıyor ve teröristleri Güney Azerbaycan ile Türkiye arasındaki bağı koparmak için Batı Azerbaycan eyaletini güvensiz hale getirmeyi ve Türkleri bu bölgeyi terk etmeye zorlamayı amaçlıyor.

Son bir haftada düzenlenen saldırılarda Güney Azerbaycan’da toplamda 5 soydaşımız şehit oldu.

 

Kaynak: TamgaTürk

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

    BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR