SON DAKİKA

Gümüşhane’de Haziran Ayında Kar Sürprizi

Gümüşhane’nin Kürtün ilçesi sınırlarındaki Kazıkbeli Yaylası ve yüksek kesimlere Haziran ayında kar yağdı.

Bu haber 04 Haziran 2021 - 18:50 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Söğüteli köyü sınırlarında yer alan ve denizden 2 bin 350 metre yükseklikteki Kazıkbeli Yaylası ve civarındaki zirveler öğlen gerçekleşen dolu yağışının havayı soğutmasının ardından akşam saatlerinde yerini kar yağışına bıraktı.

Yaz aylarında onbinlerce insanın akın ettiği, çevresindeki onlarca oba ve yaylanın merkezi konumunda bulunmasının yanında Türkiye’nin en bilinir yaylaları arasında yer alan Kazıkbeli yaylasına Haziran ayının ikinci gününde kar yağması şaşkınlıkla karşılandı. Yağışın ardından yayla ve etrafı beyaz örtüyle kaplanırken yağış beraberinde soğuk havayı da getirdi.

Söğüteli köyü muhtarı Mustafa Keskin yağışın ardından çektiği fotoğrafları sosyal medya hesaplarından paylaşarak, “Haziran ayında kar yağdığını yakın zamanda görmedik” ifadelerini kullandı. (İHA)

GÜMÜŞHANE’NİN KÜRTÜN İLÇESİ SINIRLARINDAKİ KAZIKBELİ YAYLASI VE YÜKSEK KESİMLERE HAZİRAN AYINDA KAR YAĞDI. (RECEP ERGİN/GÜMÜŞHANE-İHA)

GÜMÜŞHANE’NİN KÜRTÜN İLÇESİ SINIRLARINDAKİ KAZIKBELİ YAYLASI VE YÜKSEK KESİMLERE HAZİRAN AYINDA KAR YAĞDI. (RECEP ERGİN/GÜMÜŞHANE-İHA)

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!