SON DAKİKA

Gültan Kışanak ve Sebahat Tuncel'in tutukluluk hallerinin devamına karar verildi

Kışanak hakkında 240, Tuncel için 145 yıl hapis isteniyor

Bu haber 04 Kasım 2017 - 1:19 'de eklendi.
Abone ol

Eski Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ve DBP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel'in yargılandıkları davada, tutukluluk hallerinin devamına karar verildi.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında geçen yıl ekim ayında tutuklanan Kışanak hakkında 240, Kasım ayında tutuklanan Tuncel için de 145 yıl hapis istemiyle dava açıldı.

'Terör örgütü kurma ve yönetme', 'Kanuna aykırı toplantı ve yürüyüşlere katılarak ihtara rağmen kendiliğinden dağılmamak' ve 'Örgüt propagandası yapmak' suçlarından haklarında dava açılan Kışanak ve Tuncel'in güvenlik gerekçesiyle Malatya'da yargılandığı davanın 5'inci duruşması bugün görüldü.

Savunmalarını mahkemede yapmak istediler

Malatya 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya Tuncel ve Kışanak, tutuklu bulundukları cezaevinden SEGBİS sistemi ile katıldı.

Mahkeme başkanının ifadelerine eklemek istediği bir şey olup olmadığı sorusuna Kışanak, savunma hakkını SEGBİS ile değil, mahkemeye bizzat gelerek kullanmak istediğini söyledi. DBP Eş Genel Başkanı Tuncel de mahkeme heyetine, "Gözünüzün içerisine bakarak savunma yapmak istiyorum" dedi.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Sanık avukatlarının taleplerini  dinleyen mahkeme heyeti, Kışanak ve Tuncel'in tutukluluk hallerinin devamına karar verip, dosyadaki eksiklerin tamamlanmasını isteyerek duruşmayı erteledi.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!