SON DAKİKA

Gülmen SEGBİS ile bağlanacak

Açlık grevinde 253 günü geride bırakan ve tutuklu bulunduğu davanın ilk üç duruşmasında savunma yapamayan Gülmen, dördüncü

Bu haber 16 Kasım 2017 - 12:40 'de eklendi.

BirGün Ankara

9 Kasım 2016 tarihinde “İhraç edildim, işimi geri istiyorum” yazılı pankartı ile Ankara Yüksel Caddesi’nde eylemlerine başlayan ve açlık grevinin 76’ncı günü tutuklanan akademisyen Nuriye Gülmen, yargılandığı davanın dördüncü duruşmasında da fiziki olarak bulunamayacak. Gülmen, duruşmaya görüntülü olarak SEGBİS yöntemi ile katılabileceğini açıkladı. İlk üç duruşmaya sağlık sorunları ve ulaşım problemleri gerekçe göstererek getirilmeyen Nuriye Gülmen, savunma yapamadığı için tahliye edilmezken açlık grevindeki eğitimci Semih Özakça üçüncü duruşma sonunda savunmasının ardından serbest kalmıştı.

Numune Hastanesi’nin tutuklu koğuşunda bulunan Gülmen, yargılandığı davanın dördüncü duruşmasında savunma yapma hazırlığında. Gülmen, Cuma günü görülecek duruşması öncesinde kardeşi Beyza Gülmen aracılığıyla bir mesaj gönderdi.

“Mahkemede görüşmek üzere”

Açlık grevinin 253 gününü geride bırakın Nuriye Gülmen’in mesajı şu şekilde:

“Güzel halkım, canım direniş dostlarım. 17’sindeki mahkemeye SEGBİS ile katılacağım. Orada olacağınızı biliyorum. Kameradan da olsa sizleri görmek, sesimin size ulaşacak olması çok heyecan verici. Mahkemede görüşmek üzere. Sizleri çok seviyorum. Açlığı, direnci, umudu ve zafere olan inancıyla sevgi ve selamlarımı gönderiyorum. Biz kazanacağız.”

Parlamentohaber.com | Korku yok!

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!