SON DAKİKA

Gözaltındaki Amiraller Ankara Adliyesi’ne Götürüldü

Gözaltındaki Amiraller Ankara Adliyesi’ne götürüldü. Amiraller burada nöbetçi Ankara 5. Sulh Ceza Hakimliğine çıkarıldı.

Bu haber 09 Nisan 2021 - 0:02 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Veryansın TV’den Gamze Çınlar’ın haberine göre; Savcılığın talebi üzerine, 5 Nisan’dan beri TEM Şubesi nezarethanesinde tutulan 10 emekli amiralin gözaltı süresinin 4 gün uzatılmasına karar verildi. Soruşturma kapsamında ifade vermek üzere davet edilen 4 emekli amiralin de Pazartesi günü ifade vermesi bekleniyor. 

Gözaltındaki amirallerin Kovid-19 vakalarının rekor seviyeye ulaştığı şu günlerde yaşları itibariyle nezarethane ortamında daha fazla tutulmaları ailelerini endişelendiriyor.

Özellikle kanser hastası olan ve tedavisi devam eden emekli Tuğamiral Ali Sadi Ünsal’ın sağlık durumu ve koronavirüs kapma ihtimali büyük risk taşıyor.

AMİRALLERİN AVUKATI TEHDİT EDİLDİ

Öte yandan, gözaltındaki amirallerin avukatı Şule Nazlıoğlu Erol’un tehdit edildiği iddia edildi. Erol, Veryansın Tv’ye yaptığı açıklamada, kendisinin telefonla aranarak “Bu dosyadan geri dur. Müvekkillerin de altındaki imzayı çeksinler. Sizin için iyi olmaz” denildiğini söyledi.

“Gereken cevabı verdim” diyen Erol, tehdidin kimler tarafından yapıldığına dair bilgi vermedi.

Atatürk'ün Katilleri

GÖZALTINDAKİ İSİMLER

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 104 emekli Amiralin imza attığı ‘Montrö bildirisi’ne ilişkin soruşturması kapsamında 5 Nisan’da Ergun Mengi, Atilla Kezek, Ankara’da; Alaettin Sevim, Cem Gürdeniz, Nadir Hakan Eraydın, Bülent Olcay, Kadir Sağdıç ve Türker Ertürk, İstanbul’da; Turgay Erdağ ve Ali Sadi Ünsal ise Kocaeli’de gözaltına alınmıştı. Emekli amiraller Engin Baykal, Cemil Şükrü Bozoğlu, Mustafa Özbey ve Atilla Kıyat’ın ise 3 gün içinde Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne müracaat etmeleri tebliğ edilmişti.

AMİRALLERDEN İLK KARELER

Amirallerin adliyeye getirilirken çekilen fotoğraf ve görüntüleri de ajanslara düştü.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!