SON DAKİKA

GÖZALTINA ALINAN AHMET ALTAN TUTUKLANDI

15 Temmuz 2016’da düzenlenen darbe girişiminin ardından tutuklanan ve yaklaşık 3.5 yıl kaldığı cezaevinden 4 Kasım’da tahliye edilen eski Taraf Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Altan yeniden tutuklandı.

Bu haber 13 Kasım 2019 - 13:49 'de eklendi.
Abone ol

‘FETÖ darbe çağrışımı’ davası kapsamında yaklaşık 3.5 yıl tutuklu kalan eski Taraf Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Altan hakkında 4 Kasım’da verilen tahliye kararı dün kaldırıldı.

İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından aynı gün verilen yakalama kararı kapsamında dün akşam saatlerinde gözaltına alınıp adliyeye sevk edilen Altan, bugün tutuklandı.

Altan’ın yeniden Silivri Cezaevi’ne gönderilmesi bekleniyor.

Altan’ın avukatı: Temyiz sürecinde cezanın ağırlaştırma ihtimali gibi bir gerekçe olamaz

Altan’ın avukatı Figen Çalıkuşu ise tutuklama işleminden önce kişisel Twitter hesabında yaptığı paylaşımlarda “CMK 100’de tutuklama koşulu olmayan uydurulmuş gerekçelerle tutuklama verilmiştir” demişti.

​Çalıkuşu, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ü etiketlediği paylaşımlarına şöyle devam etmişti:

“Temyiz sürecinde cezanın ağırlaştırma ihtimali gibi bir gerekçe olamaz. Bu hukuksal bir saçmalıktır. Ahmet Altan’ın dosyası Yargıtay denetiminden geçmiştir. Yargıtay’ın kararına uyulmasını, şimdi itiraz eden mahkeme savcısı da istemiş. 26. Ağır Ceza Mahkemesi bozma kararına uyarak, Yargıtay kararı gibi karar vermiştir. Artık Ahmet Altan lehine kazanılmış hak doğmuştur. Ahmet Altan’ın cezası azalabilir ama artamaz. Aleyhe bozma yasağı vardır. Yargı reformu değişikliğine göre zaten suç olmayan düşünce bir kez daha suç olmaktan çıkarılmıştır. Bu değişiklik Yargıtay’ın Ahmet Altan kararından sonra verilmiştir. Ahmet Altan’ı doğrudan etkiler.”

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!