SON DAKİKA

GÖRMEZ’İN İSTİFASINDA YENİ GELİŞME

Bu haber 23 Temmuz 2017 - 16:00 'de eklendi.

Diyanet İşleri Balkanı Mehmet Görmez dün gece AKP Genel başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile sürpriz bir görüşme yapmıştı.

Görüşmenin ardından Görmez’in görevden alındığı iddia edilmişti.

Konuyla ilgili açıklama bir süre önce görevden alınan Diyanet İşleri başkanı Prof. Dr. Mehmet Özafşar’a yakın bir internet sitesinden geldi. Haberde “Görmez görevden alınmadı, görevi iadesi önceden planlanmıştı” denildi.

GÖREVDEN ALINDI MI?..

Görüşmenin ardından, Diyanet İşleri Başkan Yardımcılığı görevinden yakın zamanda alınan Prof. Dr. Mehmet Özafşar’a yakınlığıyla bilinen Dinihaber adlı internet sitesinde Görmez’in görevden alınmadığı, daha önceden planlandığı şekilde “görevi iade ettiği” ileri sürüldü.

Mehmet Görmez’in istifası ile ilgili yeni bir gelişme daha yaşandı.

Dinihaber sitesi, istifa iddiası ile ilgili “Prof. Dr. Mehmet Görmez ne istifa etti ne de Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Görmez’in istifasını istedi. Başkan Görmez almış olduğu kutsal görevi usulüne uygun bir şekilde Cumhurbaşkanımıza teslim etti. Hem de Sarığıyla cübbesiyle…” ifadesini kullandı.

GÖRMEZ’İN İADESİ

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Özafşar’ın görev süresinin uzatılmaması sonrasında Özafşar’ın Diyanet’ten ayrılmasıyla birlikte Başkan Görmez’in görevi iade etmesi söz konusuydu. Cumhurbaşkanımız da bu olayı yeni kabinenin sonrasına bıraktı.

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in görev iadesinden sonra Cumhurbaşkanımızın görevi tekrar iade etmesi veya Mehmet Görmez’in yurt içi ve yurt dışındaki açılımlarını aynı şekilde devam ettirecek birine görevi tevdi etmesi bekleniyor.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!