SON DAKİKA

GÖREVİNDEN ALINAN MENZİLCİ DR. ALİ EDİZER SMA HASTALARINA DESTEK VERENLERİ HEDEF ALDI

AKP’li ve Menzilci isim SMA hastası çocuklar için sosyal medyadan çağrı yapanları hedef aldılar…

Bu haber 04 Ocak 2021 - 0:26 'de eklendi.
Atatürk'ün Katilleri

Atatürk’e ettiği hakaretlerle bilinen Akit Yazarı Niyazi Birinci’nin (Yavuz Bahadıroğlu) oğlu AKP’li Mücahit Birinci, SMA hastası çocuklar için sosyal medyadan çağrı yapan isimleri hedef aldı.

Mücahit Birinci’ye destek ise Türk Medeni Kanunu’nu hedef alarak “İkinci eş alın” önerisinde bulunduktan sonra, GATA Başhekim Yardımcılığı görevinden alınan Menzilci Dr. Ali Edizer destek verdi.

Milli Piyango’nun yılbaşı ikramiyesinde bu yıl büyük ikramiye 9-8-8-4-7-5-7 rakamlarının bulunduğu çeyrek bilete isabet ederken, satılmayan diğer üç çeyrek biletin 75 milyon liralık ikramiye tutarı Türkiye Varlık Fonu’na kaldı.

Toplumun farklı kesimlerinden binlerce isim ise sosyal medya üzerinden çağrıda bulunarak, Varlık Fonu’na aktarılan 75 milyon liranın SMA hastası çocuklar için kullanılmasını talep etti.

Bunu talep edenler arasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, TİP Hatay Milletvekili Barış Atay, İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu ve tutuklu HDP Eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş da vardı.

Kampanya için tweet atan isimlerin paylaşımlarının ekran görüntüsünü paylaşan AKP’li Mücahit Birinci, gülme emojisiyle birlikte “Hangi düğmeye basınca oluyor bu” ifadelerini paylaştı.

Bu paylaşıma kamuoyundan büyük tepki gelirken “İkinci eş alın” önerisinde bulunduktan sonra, GATA Başhekim Yardımcılığı görevinden alınan Menzilci Dr. Ali Edizer, Mücahit Birinci’ye destek verdi.

Edizer paylaşımında, “Bu detone koronun SMA hastalığı ile ilgili en ufak bir bilgileri var mıdır” ifadelerini kullanması dikkat çekti.

İşte o paylaşımlar:

SMA HASTALIĞI NEDİR

SMA hastalığı Kas kaybı ve zayıflığa neden olan, ender rastlanan bir hastalıktır. Vücuttaki pek çok kası tutar ve hareket kabiliyetine etki eder. Bu nedenle görüldüğü kişilerin yaşam kalitesini ciddi derecede düşürür. Çocuklarda görülen bu hastalık bir süre sonra çocukların ölümüne neden olur. SMA hastalığı, tüm dünyada bebek ölümlerine yol açan genetik geçişli (kalıtsal) hastalıklar arasında ilk sırada gelmektedir.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!