SON DAKİKA

GÖKÇEK’TEN OĞLUNUN KULÜBÜNE 2 MİLYON LİRA!

Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Melih Gökçek’in oğlu Osman Gökçek’in başkanlığını yaptığı Osmanlıspor’un maçlarını oynadığı ve adı “Osmanlı Stadyumu” olarak değiştirilen Yenikent Stadı için belediye bütçesinden bir yılda 2 milyon lira çıktığı öğrenildi.

Bu haber 05 Aralık 2019 - 15:05 'de eklendi.
Abone ol

Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Melih Gökçek’in oğlu Osman Gökçek’in başkanlığını yaptığı Osmanlıspor kulübüne, belediye bütçesinden bir yılda 2 milyon lira harcandığı öğrenildi. Öte yandan, Sincan Kaymakamlığı Osmanlıspor’un kullandığı tesis için 21 Haziran tarihinde aldığı tahliye kararını uygulamadı.

BirGün’den Mustafa Mert Bildircin’in haberine göre Kulüp ve Büyükşehir Belediyesi’nin 2016 yılında imzaladığı protokol ile tesisler 25 yıllığına Ankara Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’ne geçti. Tesislerin toplam büyüklüğünün 75 bin 115 metrekare olduğu öğrenildi.

İşletme hakkı kulübe devredilen spor alanları ve müştemilatlarına ait elektrik, su, atıksu ve doğal gaz giderlerinin Büyükşehir Belediyesi bütçesinden karşılandığı ortaya çıktı. Ankara Büyükşehir Belediyesi, Yenikent Stadı için Kasım 2018 – Ekim 2019 dönemleri arasında toplam 2 milyon 58 bin 988 TL harcadı. Tesisin aylık ortalama giderinin 171 bin 582 TL olduğu belirlendi.

DOĞAL GAZ VE ELEKTRİK GİDERLERİ

Tesislerin Kasım 2018 – Ekim 2019 dönemleri arasında belediye bütçesinden karşılanan giderleri şöyle:

Otel ve Halı Sahaların Elektrik Gideri: 26 bin 316 TL.

Osmanlı Stadı’nın Elektrik Gideri: 2 milyon 5 bin TL.

Osmanlı Stadı’nın Doğalgaz Gideri: 26 bin 716 TL.

DEVİR İŞLEMİNE İPTAL

Belediye Meclisi, 10 Ağustos 2018’de devir işlemini iptal etti. Meclis’in kararı, 24 Ağustos’ta kulübe de bildirildi. Tebliğin ardından tesisleri 15 gün içinde boşaltması gereken kulüp, karara uymadı.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Sincan Kaymakamlığı, belediyenin talebi üzerine tahliyenin 2 Temmuz Salı günü saat 10.00’da yapılacağı belirtildi. Karar gereği tesisin, Büyükşehir Belediyesi’nin görevlendirdiği memurlara “boş ve işgalsiz” teslim edileceği bildirildi.

Ancak kaymakamlık yetkilileri, belirlenen gün ve saatte tahliye işlemi için tesislere gelmedi. Tesislerde bulunan belediye yetkilileri tahliyenin gerçekleştirilmediğini tutanak ile kayıt altına alarak ayrıldı.

SAYIŞTAY, DEVREDİLEMEZ DEDİ

Yenikent Stadı’nın bedelsiz tahsisindeki usulsüzlük, Sayıştay denetimlerine de takıldı. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin 2017 yılı hesaplarını inceleyen Sayıştay denetçileri, mülkiyeti belediyede olan taşınmazların, “Ortak Hizmet Projesi” adı alında dernek ya da dernek statüsündeki spor kulüplerine devredilemeyeceğinin altını çizdi.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!