SON DAKİKA

GÖKÇEK KAÇAK GEÇİŞ ÜCRETİNİ DE BELEDİYEYE YIKTI

Görevinden istifa ettirilen sabık Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, istifasından sonra da hizmetinde kullanmaya devam ettiği ve devletin aracıyla tatile gittiği ortaya çıktı. Otobandan kaçak geçiş ücretini belediyeye yıktı.

Bu haber 06 Ocak 2020 - 0:50 'de eklendi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla 28 Ekim 2017 tarihinde istifa etmek zorunda kalan eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, görevden ayrıldıktan sonra, devlete ait araçları kullanmaya devam etti. Gökçek’in yerine atanan Mustafa Tuna döneminde, belediyeye ait lüks araçları kullanmayı sürdüren Melih Gökçek, bu araçları tatile giderken de kullandı. Mansur Yavaş, 31 Mart’ta belediye başkanı seçildikten sonra devletin araçlarını geri çekti, kanun gereği koruma ekibini taşıması için Melih Gökçek’te sadece bir araç bırakıldı.

Ciddigazete’de yer alan habere göre, Belediye ile ilişkisi kalmamasına rağmen, yakıt masrafları ve koruma ekibinin giderleri kanun gereği belediye bütçesinden karşılanan Gökçek, bir adım daha ileri giderek, kullandığı otobanın kaçak geçiş ücretini de Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne yıktı.

116 lira 25 kuruşu ödemedi

Ağustos 2018’de tatile giden Melih Gökçek, Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait, 06 VKM 62 plakalı lüks cipi kullandı. 1, 2, 5 ve 8 Ağustos 2018 tarihlerinde Adapazarı-Doğu İzmit, Kandıra Adapazarı, Sapanca-Adapazarı, Kaynaşlı- Akıncı (Mürted) güzergahlarından giriş çıkış yapan Melih Gökçek’e Karayolları 4. Bölge Müdürlüğü, ceza dahil 116 lira 25 kuruş hesap çıkardı. Melih Gökçek, tatile giderken kullandığı otobanın parasını ödemeyince, borç Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne kaldı.

İşte Melih Gökçek’in kullandığı Belediyeye ait araca kesilen cezalar ve tebligatları:

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!