SON DAKİKA

GİRİT ADASI AÇIKLARINDA DEPREM!

Yunanistan’a ait Girit Adası’nın güneyinde meydana gelen 5.0 şiddetindeki deprem ada halkında heyecan yarattı. Deprem sonrası itfaiye ve sivil savunma ekiplerinin kıyı bölgelerinde uyarılar yaptığı belirtildi.

Bu haber 19 Haziran 2020 - 14:08 'de eklendi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü’nden edinilen bilgiye göre Yunanistan’ın Ege’deki en büyük adalarından Girit açıklarında saat 10.43′ te 5.0 büyüklüğünde ve 4.9 km. derinlikte deprem meydana geldi.

Adanın yaklaşık 14 mil güneyinde meydana gelen depremin şiddeti Lerapetra, Sitia ve Kumi kasabalarında şiddetli hissedildi. Bu kasabalarda yaşayanların kısa süreli ev ve işyerlerini terk ettikleri öğrenildi.

Yunanistan yerel medyası depremin şiddetini 4.9 olarak bildirdi. Depremde herhangi can veya mal kaybı olmadığı belirtildi. Deprem sonrası adada görevli itfaiye ve sivil savunma ekiplerinin kıyı bölgelerinden uzak durulması yönünde anons yaptıkları belirtildi. Depremin meydana geldiği bölgede Yunanistan Deniz Kuvvetleri’ne ait tatbikat yapıldığı ve tatbikata devam edildiği belirtildi.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!