Privacy Policy Page
SON DAKİKA

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI’NDAN DİNİ PROJELERE 15 MİLYON TL HARCAMA

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 2019 yılına ilişkin paylaştığı Faaliyet Raporunda, gençlere verilen Değerler ve Dini İlimler Atölyeleri dikkat çekti. 20 bine yakın atölyede çocuklara dini eğitim verildi. Öte yandan çok sayıda dini referanslı derneğin desteklendiği projelere toplamda 15 milyon 453 bin 875 TL harcandı.

Bu haber 11 Temmuz 2020 - 1:25 'de eklendi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 2019 yılına ilişkin faaliyet raporuna göre bakanlığa bağlı merkezlerdeki etkinliklerin büyük bölümünü dini içerikli olanlar oluşturdu.

Gençlik merkezlerinde geçen yıl boyunca bin 818 sosyal bilimler atölyesi yapılırken ‘Dini İlimler’ ile ‘Değerler’ adı verilen atölyelerin toplam sayısı 20 bini aştı.

BirGün’den Mustafa M. Bildircin’in haberine göre, Bakanlığa bağlı Gençlik Merkezleri Akademisi’nde 2019’da ağırlıklı olarak dini içerikli projeler hayata geçirildi. Geçen yıl, en çok faaliyet gerçekleştirilen üçüncü atölye türü dini içerikli atölyelerin olduğu bildirildi. Sosyal bilimler atölyelerinde bin 818, inovasyon atölyelerinde 15 bin 908 etkinlik gerçekleştiren Bakanlık, ‘Dini İlimler ve Değerler’ adı altında hizmet veren atölyelerde 24 bin etkinlik düzenledi.

DİNİ PROJELERE 15 MİLYON TL

Rapora göre, 2019’da en büyük bütçe dini vakıfların örgütlenme aracı olarak kullandığı ‘Kitap Kahve’ projelerine ayrıldı. Okullarda düzenlediği, ‘Siyer-i Nebi’ yarışmalarıyla tepki çeken İlim Sanat ve Kültür Derneği başta olmak üzere çok sayıda dini referanslı derneğin desteklendiği proje çerçevesinde toplam 15 milyon 453 bin 875 TL harcandı. Anayasa değişikliği referandumunda AKP’yi desteklediğini açıklayan Samsun İmam Hatipliler Mezunlar ve Mensuplar Derneği’nin (SAMİMDER) de içinde yer aldığı ‘Kitap-Kahve’ projelerinin sayısı 178 ile ifade edildi.

Bakanlık bağımlılıkla mücadele projeleri için 2,1 milyon TL, yenilikçi fikirler projeleri için 1,9 milyon TL, kültür ve sanat projeleri için ise 5 milyon TL ayırdı.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!