SON DAKİKA

Geçim Sıkıntısı Yaşayan THY Çalışanı Yaşamına Son Verdi

Ekonomik krizden kaynaklanan intihar vakaları günden güne artıyor. Bu defaki intihar haberi Adana’dan. Adana Şakirpaşa Havalimanı’nda görevli Türk Hava Yolları çalışanı apronda intihar etti.

Bu haber 06 Nisan 2021 - 20:30 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Krt Tv ‘den Çağdaş Ulus’un haberine göre; borçları nedeniyle icralık olan  Türk Hava Yolları çalışanı apronda intihar etti.

30 yaşındaki iki çocuk babası Alper Danış, Adana Şakirpaşa Havalimanı’nda Türk Hava Yolları şirketlerinden TGS Yer Hizmetleri AŞ’de rampa işçisi olarak görev yapıyordu. Sabah işe geldiğinde iki saat çalıştı. Çalışmaya mola verdiğinde ise arkadaşları kendisinden uzun süre haber alamadı.

Yapılan aramalar sonrası Alper Danış’ın apronda kendini ağaca astığı ve yaşamını yitirdiği ortaya çıktı.

20 BİN LİRALIK BORCU NEDENİYLE İCRALIK OLDU

KRT’nin edindiği bilgiye göre;  Danış,  mesaideki  arkadaşlarına borçları nedeniyle  icralık olduğunu söyledi. Arkadaşlarından 20 bin lira borç istedi ama  yeterli parayı toplayamadı. Bu nedenle de canına kıydı.

CHP Bilim Platformu’nun verilerine göre; Türkiye’de son dokuz yılda 110 bin kişi geçim sıkıntısı nedeniyle intihar etti. İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi’ne göre 2020 yılında sadece işyeri içinde veya işe bağlı olarak intihar edenlerin sayısı ise 64.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!