Gaziantep ve Şanlıurfa’ya Roketli Saldırı!1 Asker Şehit, 4 Asker Yaralı

Şanlıurfa’nın Birecik ilçesi Çiçekalan Hudut Karakolu’na ve Gaziantep’in Karkamış ilçesine PKK/YPG’li teröristler tarafından havan ve roketli saldırı düzenlendi. Çiçekalan’a yapılan roketli saldırıda bir asker şehit olurken, dört asker de yaralandı. Bölge, topçu birlikleri tarafından ateş altına alındı, 13 terörist etkisiz hale getirildi.

Gaziantep ve Şanlıurfa’ya Roketli Saldırı!1 Asker Şehit, 4 Asker Yaralı
Yayınlama: 16.08.2022
3
A+
A-

Şanlıurfa’nın Birecik ilçesi Çiçekalan Hudut Karakolu’na hain terör örgütü tarafından roketli saldırı düzenlendi. Saldırı sonucu yaralanan 5 asker helikopterler ve ambulanslarla hastaneye kaldırılarak tedaviye alınırken TSK, saldırı sonrası terör hedeflerini yoğun ateş altına aldı.

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, saldırıda yaralanan 1 askerin şehit olduğunu duyurdu. Vali Ayhan yaralı askerleri ziyaret ettiği hastanede yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Bugün saat 09.25 sularında sınırın ötesinden terör örgütleri tarafından Çiçekalan sınır karakolumuza bir saldırı düzenlendi. Misliyle karşılık verildiğini özellikle söylemek istiyorum.

Bu saldırı neticesinde bir askerimiz şehit oldu. Dört askerimiz de yaralı. Yaralı askerlerimize ilk müdahale Birecik ilçemizde yapıldı. Ardından da helikopterlerle eğitim araştırma hastanesine sevk edildi. Dört askerimizin sağlık durumu takip ediliyor şu an sağlık durumları iyi.”

MSB’DEN AÇIKLAMA

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada ise şöyle denildi:

“Şanlıurfa hududunda, 16 Ağustos 2022 tarihinde, teröristlerce yapılan havan tacizi sonucunda, kahraman silah arkadaşımız Top. Uzm. Çvş. Uğurcan CİRNOOĞLU şehit olmuş, dört kahraman silah arkadaşımız da yaralanmış ve derhal hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır. Bölgede tespit edilen hedefler derhal ateş destek vasıtaları ile vurulmuş, bölgede ilk belirlemelere göre 13 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Bölgede operasyonlar devam etmektedir.”

KARKAMIŞ’A HAVAN SALDIRISI

Terör örgütü PKK/YPG kontrolündeki Suriye’nin Ayn el-Arap bölgesinden, teröristler tarafından Gaziantep’in Karkamış ilçesine de havan saldırısı düzenlendi.

6 adet havan mermisi boş araziye düşerken, ilçede tedirginlik yaşandı. Saldırı sonrası hoparlörlerden halka uyarı anonsları yapıldı.

Saldırının olduğu bölgedeki teröristler sınır birlikleri tarafından topçu atışlarıyla ateş altına alındı.

 Sosyal medya hesabından açıklama yapan Gaziantep Valisi Davut Gül, saldırıya misliyle karşılık verildiğini belirterek, “Karkamış ilçemize terör örgütü PYD/YPG tarafından havan mermisi atılmıştır. Ölü ya da yaralı bulunmamaktadır. Saldırıya misliyle karşılık verilmiştir” paylaşımını yaptı.

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı