SON DAKİKA

Gazeteci Levent Gültekin Saldırıya Uğradı

Gazeteci Levent Gültekin’in saldırıya uğradığı öğrenildi.

Bu haber 08 Mart 2021 - 20:00 'de eklendi. Son Güncelleme8 Mart 2021 - 20:12
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Gazeteci Levent Gültekin’in saldırıya uğradığı bildirildi.

Gültekin’e yönelik saldırı ile ilgili açıklamada bulunan Halk TV spikeri Şirin Payzın, saldırının sivil polislerin gözü önünde gerçekleştiğini iddia ederek, “Levent Gültekin’ Levent Gültekin’e herkesin ortasında ve sivil polislerin gözü önünde saldırdılar.. Rezalet !!! Bu yumruklar bütün gazetecilere, habercilere, muhalif düşünen herkese.. Geldiğimiz nokta budur” ifadelerini kullandı.

Payzın, attığı diğer tweetinde ise, “Olay oldu, Levent’e saldırdılar polis çağırdık polis ortada yok” diye yazdı. 

“25 KİŞİNİN SALDIRISINA UĞRADIM”

Levent Gültekin ise sosyal medya hesabından konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “25 kişilik bir eşkıya grubunun saldırısına uğradım kanalın önünde, şu anda iyim birazdan programda anlatacağım” dedi. 

NELER YAŞANMIŞTI? 

Gazeteci Levent Gültekin, geçtiğimiz günlerde katıldığı Halk TV yayınında, Türk dünyasının en önemli lideri, Alpaslan Türkeş ve  milliyetçilik hakkında skandal ifadeler kullanmıştı. Gültekin, “Türkeş milliyetçilik hastalığını, ırkçılık hastalığını bu ülkenin milyonlarca evladının zihnine bolca dökmüş, sırf o milliyetçilik biz bu ülkeyi herkesten daha fazla seviyoruz tuhaflığıyla milyonlarca gencin hayatını karartmıştır, şu anda biliyorum ki onlar da benim gibi büyük bir hayal kırıklığı yaşıyor” demişti. 

Atatürk'ün Katilleri

Gültekin, milliyetçilik hakkındaki skandal açıklamalarının devamında ise şunları söylemişti: 

Bir şahsın televizyon ekranında yaptığı cahilce ve hadsiz açıklamaya binaen Alparslan Türkeş vakfı olarak kamuoyuyla bir not paylaşmayı uygun gördük.

Başbuğumuz Alparslan Türkeş ülkemizi çok seviyoruz diye ortaya çıktığında, ülkeyi kızıl emperyalizmin kucağına itmek ya da Batı’nın müstemlekesine dönüştürmek isteyen faaliyetler vardı. Türkeş kimseyle yarışmadı, kendini kimseden üstün görmedi. Aksine, hepimize kendimizi memleketin en önemsiz fertleri olsak da, memleket için çabalama bilinci aşıladı.

Nihayet başarılı da oldu; ülkemiz bugün kızıl, yeşil yahut kara emperyalizmin bir müstemlekesi değilse, bunu büyük oranda Türkeş’in liderlik ettiği mücadeleye borçludur.

Kerameti kendinden menkul adamların zırvaları Türkeş’i küçültmez. Türkeş’in fikirlerini ve aziz hatırasını yaşatmayı görev edinen vakfımız, hadsiz açıklamaları yapan zatla ilgili hukuki işlemleri de başlatacak, takipçisi olacaktır. Saygılarımızla, Alparslan Türkeş Vakfı Adına Alparslan Yılmaz Genel Sekreter”

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!