SON DAKİKA

FUAT ŞENGÜL: MIZRAK ÇUVALA SIĞMIYOR

Atatürk Vatandır Sempozyumundaki konuşmasında ‘Türkiye’nin kaynakları yabancılara satıldı, ekonomimiz dipte’ ifadelerini kullanan BTP İstanbul İl Başkanı ve Enerji Uzmanı Fuat Şengül, “Ekonomi büyük fırtınalara gebe! Kim çıkaracak milleti ve devleti bu zor durumdan? Konuşanlar çare üretemiyor. Türkiye’nin tek çıkış şansı, Milli Ekonomi Modeli’nin sahibi Prof. Dr. Haydar Baş’tır” dedi

Bu haber 24 Mayıs 2019 - 16:38 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Yeni Mesaj Gazetesi tarafından Aksaray’da düzenlenen Atatürk Vatandır Sempozyumunda konuşan Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) İstanbul İl Başkanı ve Enerji Uzmanı Fuat Şengül gündemi değerlendirdi. “Seçim sathı mahalline girdiğimiz şu günler, ulusal egemenliğimizi nasıl kazandığımızı muhasebe etmemiz gereken günlerdir” diyen Şengül, “16 yıldır iktidar olanların “aldatıldık, kandırıldık” manevralarıyla sorumluluğu hep birilerine attığı, ülkeyi bir mülteci yurdu haline çevirdiği zamanlardayız. Ne yazık ki, iğneden ipliğe, samandan ete, tahıldan meyve-sebzeye ithalatın zirve, ihracatın dip yaptığı bir dönemdir. Kaynaklarımızın yabancılara altın tepside teslim edildiği, bu ülke vatandaşına da “2023’e kadar maden çıkarma iznimiz yok, Lozan’da gizli madde var!” uydurmalarının fısıltı gazeteleriyle yayıldığı devirlerdir. Cumhuriyet döneminde nice fedakârlıklarla kurulan, servetlerimiz, kalelerimiz, fabrikalarımız satıldı. Madenlerimiz satıldı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı her ne kadar, “maden politikası, milli enerji, güçlü ve bağımsız Türkiye” dese de galiba farkında değil; kaynaklar ele gitti, ekonomimiz dibe” dedi.

‘Mızrak çuvala sığmıyor!’

Konuşmasında, “Basın ne kadar, üstünü örterse örtsün, mızrak çuvala sığmıyor! Prof. Dr. Haydar Baş, ülkemizin tek şansıdır! Bugünümüzdür, yarınımızdır. Çağımızın Lokman Hekim’idir” diyen BTP İstanbul İl Başkanı Fuat Şengül, “Dünya ülkeleri, sistem değiştirdi! Bizim iktidar ise hayal görüyor. AB olmazsa, ABD olmazsa diye başlıyor cümlelerine. 100 yıl geçse, bu iktidar Haydar Hoca’yı dinlemediği sürece çözümsüzlük girdabından çıkamaz. Millet de öyle!” dedi.Şengül şunları söyledi: “İnsan enerjimizi bu hükümet bitirdi. İnsanların yaşama sevincini kursağında bıraktı. Ailelerin ağzının tadını bozdu. Enerji kaynaklarımızı yabancı şirketlere teslim etti. Dizilerle uyutulan bir toplum için bu ne kötü bir gidiştir. 23 Nisan Atamızın dünya çocuklarına armağanıydı. Soruyorum: Çocuklarımızın mı yüzü gülüyor, Allah aşkına? Kadınlarımızın mı yüzü gülüyor? İşçilerin mi, memurların mı, emeklilerin mi yüzü gülüyor, hacizlerle boğuşan çiftçinin mi? Allah aşkına, siyaset çare bulma, milletine hizmet etmek değil miydi? Hani, nerde bu çareler, 16 yıl geçti! Komşularımızı kaybettik, madenlerimizi kaybettik, çocuklarımızı kaybettik! İmam Hatip öğrencilerini deizmin kıskacında, neslimizi dinlerarası diyalog fitnesinde kaybettik. En dindar dediğimiz iktidar, domuzu kasaplık et yaptı, zinayı AB uğruna suç olmaktan çıkardı. Zirveye koydukları Faiz sofralarımıza girdi, bereketimizi kaybettik. Enerjimizi kaybettik! Güvenliğimizi kaybettik! Sağlığımızı kaybettik! İtibarımızı kaybettik! Değerlerimizi kaybettik! Milletçe kardeşliğimizi kaybettik! Kaynaklarımızı küresel şirketlere sınırsız olarak açtık, vatandaşımızın ihtiyaçlarını, iktidar 1 TL olmasından gurur duyduğu tuvalet ücretinden sıfırları atarak çözdü!”

‘Tek çıkış şansımız Milli Ekonomi Modeli’dir’

“Ekonomi battı, döviz fırladı, eğitim bitti, sağlık gitti, tarım çöktü, turizm mülteci oldu, işsizlik çağ atladı, faizler zıpladı, enflasyon şaha kalktı, dış politika yap-boza döndü, din istismara açıldı, siyaset kayıkçı kavgasında” ifadelerini kullanan Fuat Şengül ekonomiye dair şu analizi yaptı:

“7.4 büyümüşüz, doğrudur dertlerimiz tavan yaptı. Eylül 2017 itibarıyla dış borcumuz 453.2 milyar doları aşmış. İç ve dış toplam borç 3 trilyon 604 milyar lirayı geçmiş. Dolar, Euro tırmandıkça TL düşmeye devam ediyor. Cari açık alarm veriyor. İşsizlik çift hane olmuş. Pahalılık aldı başını gidiyor. İnsanlar pazara gidemez oldu. Herkes borç batağında! Kimsenin kimseyi gördüğü yok! Komşusu açken, tok gezen bizden değildir buyuran Sevgili Peygamberimizin dedikleri nerde kaldı? Evdeki de aç, komşudaki de aç! Peki, kim tok? Boş vaatlere bu milletin artık karnı tok! Çözümsüzlüğe karnı tok! Vatandaşının çıkarını değil, küresel şirketlerin menfaatini düşünenlerin süslü cümlelerine karnı tok! Bu gidiş hayırlı değil! Bakın ama görün, duyun ama işitin, bilin, ülkemizin çevresi yanıyor. İslam âlemi kavruluyor. Kapımıza dayandı Amerika. Terörü palazlandıran, komşularımıza yaptığını bize de yapabilir. Ekonomi büyük fırtınalara gebe! Kim çıkaracak milleti ve devleti bu zor durumdan? Konuşanlar çare üretmiyor, olsa zaten şimdiye kadar çoktan çözerlerdi. Atatürk gibi düşünmüyorlar ki? Sayın Cumhurbaşkanı, bu kötü gidişatı depreme benzetiyor. Ama Sayın Cumhurbaşkanım, 16 senedir siz iktidardasınız. Mazeret hakkınız yok! Bu millet size defalarca fırsat verdi? Sonuç hep hüsran oldu. Sizin de tek çıkış şansınız, Milli Ekonomi Modeli’nin sahibi Hoca Atatürk Prof. Dr. Haydar Baş’tır.”

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!