SON DAKİKA

FRANSIZ DERGİSİ ATATÜRK’Ü NEDEN KAPAK YAPTI?

Atatürk’ü, Türk Kurtuluş Savaşı’nı, Türk Devrimi’ni ve Türkiye Cumhuriyeti’nin Atatürk dönemini karalamaya yönelik 1980 sonrası yayınları ile bilinen Le monde National Geographic ve Histoire dergisi, Atatürk’ü neden kapak yaptı?

Bu haber 01 Aralık 2018 - 1:56 'de eklendi.

Histoire dergisinde yayımlanan 22 sayfalık yazı, Tarihçi-Osmanlı İmparatorluğu uzmanı FABRICE MONNIER imzasını taşıyor. Bu kişi Atatürk karşıtı bir kişi olup, yazılarında ve bir kitabında Atatürk’ü kötülemiştir. Bu nedenle Fransız dergisi Atatürk’ü kapak yapmıştır.

Fabrice Monnier’in 2015’te Fransa’da yayımlanan “Atatürk” kitabı, Fransa’daki Le Monde gazetesinde makalelerle yayınlandı.

Fransız Histoire dergisine kapak olan yazar Fabrice Monnier’in 2015’te yayımlanan Atatürk biyografisi kitabına göre: “Atatürk, vicdansız bir diktatör ve dinî azınlıklara karşı acımasız bir zalimdir.”

National Geographic, PKK ve ASALA gibi Atatürk’e ve Türkiye Cumhuriyeti’ne düşman terör örgütlerini ideolojik olarak destekleyen yayınlar yapan; Atatürk’ü, TBMM’yi ve Kuvayı Milliye’yi 1920’de Ermeni Katliamı’yla suçlayan Soykırım iftiracısı bir dergidir.
Le Monde Diplomatique, Atatürk’ü Hitler’in, Mussolini’nin, Nazilerin, Faşistlerin rol modeli, örneği olarak gösteren Stefen Ihrig imzalı kitabı öven yazılar yayımlamıştır.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!