SON DAKİKA

Fransa’dan Gerilimi Tırmandıracak Hamle: Savaş Gemisini Doğu Akdeniz’e Konuşlandırıyor

Fransa, yeni savaş gemisi Auvergne’yi Doğu Akdeniz’e göndereceğini ve geminin güvenliği sağlamak amacıyla ocak ayına kadar bölgede görev yapacağını açıkladı.

Bu haber 09 Kasım 2021 - 20:17 'de eklendi.
Abone ol

Türkiye ile Yunanistan arasındaki Doğu Akdeniz gerilimi devam ederken Fransa’dan yeni bir hamle geldi. Fransa, yeni üretilen savaş gemisi Auvergne’i Doğu Akdeniz’de konuşlandıracağını açıkladı. 

Güney Kıbrıs’taki Larnaka limanında gazetecilere demeç veren kaptan Paul Merveilleux de Vignaux, Auvergne’nin 150 kişilik mürettebatıyla uluslararası hukuka saygının ve özellikle seyrüsefer özgürlüğünün ne kadar önemli olduğunu göstermek amacıyla ocak ayına kadar Doğu Akdeniz’de görev yapacağını söyledi.

“TÜRKİYE’YE AÇIK BİR MESAJ” 

De Vignaux, “Bu konuşlandırma, Fransa’nın Akdeniz’in bu bölümüne ne kadar önem verdiğini ve bölgenin istikrara kavuşturulmasına katkıda bulunma isteğinin altını çiziyor” dedi. 

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Rum siyasi analist Anna Koukkides-Procopiou, Associated Press’e verdiği demeçte, Fransız donanmasının bölgedeki varlığının Türkiye’ye açık bir mesaj gönderdiğini belirtirken, Fransa’nın bölgedeki boşluğun Türkiye tarafından doldurmasını istemediğini ifade etti.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!