SON DAKİKA

Fransa: Türkiye ile müzakereler boşa vakit kaybı haline geldi

Fransız hükümet sözcüsü Сhristophe Castaner, Türkiye’deki mevcut siyasi durumun, bu ülkenin AB’ye üyelik müzakerelerine devam

Bu haber 05 Eylül 2017 - 17:25 'de eklendi. 108Son Güncelleme5 Eylül 2017 - 19:36

France Inter radyosuna demeç veren Castaner, “Bir şeyi kesin olarak söyleyebilirim: Türkiye’deki siyasi durum, mevcut pozisyonlarımız göz önüne alındığında, üyelik müzakerelerine, görüş alışverişine, Türkiye’yle entegrasyonun güçlenmesini beklemeye devam etmenin imkansız olduğunu gösteriyor” dedi.

‘MÜZAKERELER DURDU ANCAK DİYALOG SÜRMELİ’

Sputnik’in haberine göre, Türkiye’yle üyelik müzakerelerinin durdurulduğunun, bugün için bir gerçek olduğunu kaydeden Castaner, Avrupa ve Türkiye arasındaki diyaloğun ise sürmesi gerektiğinin altını çizdi.

Castaner, “Son yıllarda Türkiye ile müzakereler boşa vakit kaybı haline geldi. Son 10 yıl içinde Türkiye’yi Fransa’daki siyasi tutumları haklı göstermek için günah keçisi olarak kullandık. Türkiye’yi korkutmak için de kullandık ancak aslında Türkiye, ortak tarihimizin bir parçası” ifadelerini kullandı.

Almanya Başbakanı Angela Merkel, AB’nin ekim ayında Türkiye ile müzakereleri durdurma konusunu tartışabileceğini söylemişti.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın