SON DAKİKA

Forbes Dergisinden Seyahat Yazısı: Venedik’te 2 Gün Tatilden Daha Uygun Fiyata Türkiye’de 3 Şehirde 7 Gün

Türk lirası her geçen gün değer kaybederken Türkiye, yabancıların ‘ucuz tatil’ için favori adresi haline geliyor.

Bu haber 21 Ekim 2022 - 19:15 'de eklendi.
Abone ol

AKP iktidarının ekonomi yönetimiyle Türk lirası her geçen gün değer kaybediyor. AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın faiz inadı nedeniyle enflasyon, döviz kurları ve hayat pahalılığı yüksek seviyelere ulaştı. 

Türk lirasının döviz kurları karşısında değer kaybetmesiyle Türkiye, yabancıların “ucuz tatil” adresi haline gelmeye başladı. Daha önce Almanya’nın ucuzluk marketlerinde Türkiye tatilinin satıldığı görüldü. Birçok ülkede ucuz tatil için Türkiye tavsiye edildi. 

ABD’Lİ TURİSTLERE TÜRKİYE ÖNERİLDİ

Hal böyleyken Forbes dergisinde de yer alan bir yazıda, seyahat etmek isteyen ancak Avrupa şehirlerinde tırmanan turizm fiyatları nedeniyle zorlanan ABD’li turistlere Türkiye önerildi.

”HARİKA BİR TATİL DEĞERİ İÇİN TÜRKİYE’Yİ DÜŞÜNÜN”

Forbes dergisinde Larry Olmsted’in kaleme aldığı yazı, “Avrupa seyahatlerinin yüksel maliyetinden yoruldunuz mu? Harika bir tatil değeri için Türkiye’yi düşünün” başlığıyla yayımlandı.

Olmsted, Venedik’ten örnek vererek Ekim ayında gecelik otel fiyatlarının en düşük 800 Euro olduğunu aktardı.

Olmsted, seyahat etmek isteyen ancak Avrupa şehirlerinde artan konaklama, yeme içme masrafları nedeniyle ikilemde kalan ABD’li turistlere Türkiye’yi önerdi. Olmsted’in yazısında “Neyse ki harika yemekleri, kültürü, tarihi ve çok çeşitli büyük şehirleriyle uygun fiyatlı Avrupalı bir tatil aratışında olanlar Türkiye’yi değerlendirebilir” yazdı.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Venedik ve Türkiye’yi karşılaştıran Olmsted, “Büyük Kanal’da bir hafta sonundan daha az fiyata tam bir lüks tatil geçirebilir, birden fazla şehir ve görülecek alanı ziyaret edebilir, en iyi otellerde kalabilirsiniz” dedi.

KOS’TA ŞİŞE SU 3 EURO, BODRUM’DA 25 CENT

Bodrum ve Yunan adası Kos arasındaki 30 dakikalık feribot yolculuğundan bahseden Olmsted, Kos’ta bir şişe suya 3 Euro verirken Bodrum’da 25 cent ödediğini vurguladı.

Lüks seyahat şirketi Travel Atelier’den bahseden Olmsted, şirketin sunduğu yedi günlük, 1900 dolarlık bir programdan bahsetti. Yedi günlük program turistlere İstanbul, Kapadokya ve Efes gezileri sunuyor.

Olmsted, ABD’li turistlerin Türkiye tercihinin giderek arttığını belirtti.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR