SON DAKİKA

Florida’da bir kilise kapılarına “silahlıyız” tabelası astı

ABD’nin Florida eyaletinde bir kilise kapılarına, olası saldırganlara uyarı olarak “silahlıyız” tabelası astı.Gerçekleştirdiği

Bu haber 21 Kasım 2017 - 17:15 'de eklendi.

ABD’nin Florida eyaletinde bir kilise kapılarına, olası saldırganlara uyarı olarak “silahlıyız” tabelası astı.

Gerçekleştirdiği dini törenleri sosyal medya üzerinden yayınlayan The River at Tampa Bay Kilisesi, 26 kişinin öldürüldüğü Teksas’da yaşanan kilise katliamı sonrasında, kilisenin kapılarında yer alan tabelayı sosyal medyada paylaştı.

“The River at Tampa Bay Kilisesine hoşgeldiniz, burası özel bir mülktür. Lütfen buranın bir silahsız bölge olduğunu aklınızdan çıkarmayınız, silahlıyız ve gerçekleştirilecek herhangi bir saldırıya ölümcül güçle karşılık verilecektir. Burası bir kilise ve biz cemaatimizi korumak zorundayız” yazan mesajın altında ise “Papazlar” imzası bulunuyor.

Papaz Yardımcısı Allen Hawes, tabelanın bir yıldan uzun bir süredir kapılarda olduğunu ancak Kıdemli Papaz Rodney Howard-Browne’nin Instagram paylaşımından sonra dikkat çektiğini söyledi.

“Eğer bu kiliseye bir saldırı düzenleme niyetinde olan biri varsa, tabelalar bir caydırıcı görevi görüyor” diyen Hawes ekledi, “Tabelalar bütün kapılara asıldı ve olası saldırganlara cemaatimizi koruyacağımızı ilan ediyor”.

Tabelanın bazı sosyal medya kullanıcılarının tepkisini çekmesini ise, yakın zamanda Teksas’da bir kilisede gerçekleştirilen katliam ve Tampa Bay bölgesinde halen aranan bir seri katil olmasının vahşetin her yerde insanın karşısına çıkabileceğini gösterdiğini söyleyerek, “Cemaatimde yer alan insanların ölmesindense birilerinin sinirlenmesini tercih ederim” dedi. DHA

Parlamentohaber.com | Korku yok!

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!