SON DAKİKA

Flaş İddia: ‘Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan İstifa Etmek İstedi’

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’ın, Merkez Bankası’ndaki görevden alma kararlarının ardından istifa etmek istediği iddia edildi.

Bu haber 17 Ekim 2021 - 18:52 'de eklendi.
Abone ol

Merkez Bankası’ndaki faiz düşürme kararı ve görevden almaların ardından ekonomide zor günler daha şiddetli yaşanmaya devam ediyor. Dolar kuru 9.30’a dayanırken, akaryakıt fiyatlarına büyük zamlar geldi. Doğalgaz ve petrol fiyatlarında yaşanan artışında, enflasyona olan yansımasını büyüteceği yorumlarının yapılmasına neden oluyor.

KARAR SONRASI GÖZLER LÜTFİ ELVAN’A ÇEVRİLDİ

Muhalefet, kış aylarının vatandaş için çok zor geçeceği çağrısını sık sık tekrarlarken son olarak Merkez Bankası başkan yardımcıları ve PPK üyesinin görevden alınması gündeme oturdu. Söz konusu karar sonrasında gözler Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’a çevrildi.

‘LÜTFİ ELVAN İSTİFA ETMEK İSTEDİ’

Odatv’nin haberine göre; Ankara kulislerinde, ABD’de bulunan Bakan Elvan’ın Türkiye dönüşünde istifa etmek istediği öne sürüldü.

G-20 Bakanlar Toplantısına katılan Bakan Lütfi Elvan, dönüşünde ayağının tozuyla Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun kızının düğününe katıldı.

Elvan’ın düğünde yüzünün asık olması kulislerdeki “istifa” iddialarını kuvvetlendirdi.

Son dönemde ekonomi üzerinde herhangi bir söz sahibi olmayan Bakan Elvan’ın, Merkez Bankası bürokratlarının kendisinden habersiz görevden alınmasına sinirlendiği ileri sürüldü.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!