SON DAKİKA

FLAŞ İDDİA: ‘ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MUHİTTİN BÖCEK AKP’YE GEÇECEK’

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin CHP’li Başkanı Muhittin Böcek’in AKP’ye geçeceği iddia edildi.

Bu haber 13 Aralık 2020 - 13:21 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

İddialarla ilgili medyaya yansıyan haberlere göre, Böcek koronavirüs tedavisi gördüğü hastaneden taburcu edilmesinin ardından görev ve yetkileri sınırlanan Genel Sekreter Cansel Çevikol Tuncel’e yetkilerini yeniden iade etti.

Tuncel’e ise, AKP’ye yakın iş insanlarından ve hakkında bir dönem ‘FETÖ’cü suçlaması yapılan Fettah Tamince ile yakın ilişki içinde olma suçlaması yöneltilirken, Tuncel’in Tamince’ye ait Sembol İnşaat şirketi’nin de avukatı olduğu öne sürüldü.

Böcek’in AKP’ye geçeceği iddiasına bir başka dayanak olaraksa, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun belediyeye gönderdiği Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Karakuş’un görevden alınması gösteriliyor.

Alternatif Haber’de yer alan habere göre, Karakuş’un görevden alınması Kılıçdaroğlu’yu rahatsız etti.

Haberde, “CHP Antalya İl Başkanı Nusret Bayar da gelişmeler ile ilgili bir açıklama yaparak “Göreve başlar başlamaz bu atama şık olmamıştır. Başkanın kendi tasarrufudur ama örgütlerin tepkisi var” diyerek Başkan Böcek’in telefonlarına ulaşamadıklarını belirtti” ifadeleri dikkat çekti.

Atatürk'ün Katilleri

Habervaktim.net sitesinde bir yazı kaleme alan Ebru Küçükaydın ise, Böcek’in yakın çevresine AKP’ye geçeceğini söylediğini iddia etti.

Küçükaydın, Muhittin Böcek’in oğlu Gökhan Böcek’in kendisine “Abla, benim Mevlüt amcam var, doktorlara talimat verdim, Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener’e babamın sağlığıyla ilgili bilgi verilmeyecek. Babam iyileşir iyileşmez biz AK Parti’ye geçeceğiz” dediğini öne sürdü.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!