SON DAKİKA

FLAŞ İDDİA: ABD ASKERLERİ İRAN’A KARŞI PAKİSTAN TOPRAKLARINI MI KULLANACAK?

Pakistan Ordu Sözcüsü Asıf Gafur, ABD’li askerilerin İran’a karşı Pakistan’da konuşlandırılmasının söz konusu olmadığını söyledi.

Bu haber 08 Ocak 2020 - 16:07 'de eklendi.
Abone ol

Pakistan Ordu Sözcüsü Asıf Gafur, ABD askerinin İran’a karşı Pakistan topraklarını kullanacağına ilişkin iddialara cevap verdi.

ARY News televizyonuna konuşan Gafur, İran ile ABD arasında çatışma yaşanması durumunda Pakistan’ın savaşın parçası olmayacağını söyledi.

Pakistan’ın sadece barışın sağlanması için görev alacağını belirten Gafur, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’nun, İranlı general Kasım Süleymani’nin öldürülmesine ilişkin Pakistan Kara Kuvvetleri Komutanı Kamar Cavid Bajva’yı bilgilendirdiğini kaydetti.

Ayrıca Gafur, Bajva’nın da Afganistan ve İran’la ilgili konularda istikrar sağlanması yolunda her türlü adımın Pakistan tarafından atılacağını Pompeo’ya ilettiğini ifade etti.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Pakistan’ın İran’a karşı ABD ordusunun Pakistan topraklarını kullanıp kullanmayacağına ilişkin soruyu yanıtlayan Gafur, “Bunlar sosyal medya dedikoduları. Pakistan başkasına karşı savaş için topraklarının kullanılmasına izin vermeyecek ve bölgede barışın hakim olması için çalışacaktır. Pakistan, yalnızca barışçıl girişimleri destekleyecektir. Umarız bölgemiz bir savaşa daha sürüklenmez” şeklinde konuştu.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!