SON DAKİKA

FETÖ’nün yayın organı, ‘Yurtta Sulh’ ifadesini 19 yıl önce kapak yapmış

Aydınlık’tan Erdem Atay’ın haberine göre, FETÖ’nün 14-20 Haziran 1997 tarihinde çıkardığı derginin 132’nci sayısında “Yurtta Sulh” manşeti attığını belirlendi.

Bu haber 01 Ağustos 2017 - 19:48 'de eklendi.
Atatürk'ün Katilleri

Aydınlık’tan Erdem Atay’ın haberine göre, FETÖ’nün 14-20 Haziran 1997 tarihinde çıkardığı derginin 132’nci sayısında “Yurtta Sulh” manşeti attığını belirlendi.

Derginin kapağında kullanılan görsel de oldukça dikkat çekici. Aksiyon dergisi kapağında, askeri kamufulaj giydirilen büyük bir kartal, Türkiye haritası üzerine gözlerini ve gagasını dikmiş olarak resmediliyor.

EDİTÖR’DEN: UZUN İNCE BİR YOLDAYIZ

Sayının girişinde bulunan “Editörden” bölümünün başlığı da bir o kadar çarpıcı: “Uzun İnce Bir Yoldayız”.

Editör imzalı yazıda, Libya’nın devrik Devlet Başkanı Muammer Kaddafi ve İran ile ilişkiler yer alıyor. Yazıda, “Acaba maceraya sürüklediği kendi ülkesine hayrı olmayan Kaddafi’den kimler medet umuyor? Asırlardır arkamızda bir hançer gibi duran İran’a bel bağlayan kimler” ifadeleri yer alıyor.

İÇERİDEKİ BAŞLIK DA ‘YURTTA SULH’

Aksiyon dergisinin 132’nci sayısının kapak konusu olan Yurtta Sulh başlığı içeride de kullanılmış. Yurtta Sulh başlıklı haberde, siyasilerin askeri tahrik ve darbeye teşvik ettiği iddia ediliyor. Yine haberde özellikle asker içinde “irticaya” karşı mücadele edilmesinin dış tehdidin önünü açtığı uyarısında bulunuyor. Aksiyon’a göre, Türk Silahlı Kuvvetleri kendi içindeki sorunlarla değil, dış tehditlere karşı mücadele etmeli. Aksi takdirde Türkiye’yi kötü günler bekliyor.

FETÖ’nün o tarihlerde TSK içine sızdığı tahmin ediliyor.

Sayının, 15 Temmuz 2016 darbe girişiminin öncülüğünü yapan Yurtta Sulh Konseyi’nin girişiminden 19 yıl önce hazırlanması ise dikkat çekici. Aydınlık’ın haberine göre, FETÖ’nün ezoterik (gizemli) dil kullandığı da herkes tarafından biliniyor.

Kaynak : https://tr.sputniknews.com/turkiye/201708011029519062-fetonun-yayin-organi-yurtta-sulhu-19-yil-once-yazmis/

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!