SON DAKİKA

‘FETÖ’nün mülkiye yapılanması’ davasında ara karar: 3 kişi tahliye edildi

30.

Bu haber 26 Ağustos 2017 - 10:02 'de eklendi.
Abone ol

30. Ağır Ceza Mahkemesi’nce, Silivri Ceza ve İnfaz Kurumu Yerleşkesi karşısında bulunan binada görülen davanın üçüncü oturumunun sonunda firari sanık Eski Denizli Valisi Abdulkadir Demir’in dışında tüm sanıkların savunmaları tamamlandı. 

SAVCI TÜM SANIKLARIN TUTUKLULUĞUNUN DEVAMINI İSTEDİ

Sanık avukatları da tahliye taleplerine ilişkin beyanlarda bulunduktan sonra, duruşma savcısı delillerin henüz toplanmamış olması, atılı suçun vasıf ve mahiyeti ile mevcut delil durumunun dikkate alınarak tüm sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verilmesini talep etti.

ARA KARAR AÇIKLANDI: 3 KİŞİYE TAHLİYE

Talepleri alan İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, açıkladığı ara kararında sanıklar eski Kadıköy Kaymakamı Birol Kurubal, eski Mülkiye Başmüfettişi Gürkan Polat ile eski Pendik Kaymakamı Osman Tunç hakkında tahliye kararı verdi. 

MAHKEMENİN BİR ÜYESİ ÇAPKIN İLE MUTLU’NUN TAHLİYESİ YÖNÜNDE OY KULLANDI

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Mahkeme başkanı eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ile eski İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın’ın da aralarında bulunduğu 4 sanığın tahliye edilmesi yönünde karşı oy bulunduğunu belirtti. Duruşma 18 Aralık’a ertelendi. Karar açıklanırken mahkeme heyeti davayı takip eden basın mensuplarını duruşma salonuna almadı. 

İSTENEN CEZALAR

Tüm sanıklar hakkında, ‘Anayasayı ihlal’, ‘Hükümeti devirmeye teşebbüs’ ve ‘TBMM’yi ortadan kaldırmaya teşebbüs’ suçlarından 3’er kez ağırlaştırılmış hapis cezası ile, “Silahlı terör örgütü üyeliği” ve ‘Terörizmin finansmanının önlenmesi kanununa muhalefet’ suçlarından da 7,5 yıldan 25 yıla kadar hapis cezası talep ediliyor. 

Sanıkların isimleri şöyle:

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!