SON DAKİKA

FETÖ’NÜN KİLİT İSİMLERİ KÜLÇE ALTINLARLA YAKALANDI

Terör örgütü FETÖ’nün kripto yapılanmasına yönelik 6 aydır süren çalışmada, 11 adresin basıldığı 6 kilit örgüt üyesinin de gözaltına alındığı bildirildi.

Bu haber 15 Kasım 2018 - 19:03 'de eklendi.

Terör örgütü FETÖ’nün kripto yapılanmasına yönelik 6 aydır süren çalışmada, 11 adresin basıldığı 6 kilit örgüt üyesinin de gözaltına alındığı bildirildi.

Operasyonda, örgütün Fatih ili yapılanması esnaf sorumlusu Ş.A, örgüt üyelerinin haberleşmesinde kullanılan yabancı kişiler üzerine düzenlenmiş hatlar ve sahte kimliklerle gözaltına alındı.

Ş.A’nın örgütün Fatih ili olarak kodladığı bölgedeki esnafı koordine ettiği belirlendi.

YÜKLÜ MİKTARDA PARA ÇIKTI

2 kilit ismin dışında örgütün himmet sorumlusu da operasyon kapsamında yakalandı.

Örgütün Fatih ili yapılanması içerinde bölge hadimi olarak faaliyet gösteren ve örgütün en önemli finans kaynaklarından olan himmet olarak bilinen maddi kaynağı toplamaktan sorumlu Y.G. de kaçarken yakalandı.

Y.G ‘nin üzerinden de örgüte ait yüklü miktarda para çıktı. Örgütün Bakırköy eyalet imamı olduğu belirlenen Erkan kod adlı İ.S’nin de gaybubet evinde yakalananlar arasında olduğu bildirildi.

Operasyonda, Bakırköy il yapılanmasında üniversite ve muhacir mesulü Gökhan kod isimli G.T. ve izdivaç sorumlusu eşi N.T. ile N.T.’nin firari kardeşi B.E’nin de yakalananlar arasında olduğu bildirildi.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!