SON DAKİKA

FETÖ’DEN KAPATILIP İMAM HATİP YAPILAN OKULDA ATATÜRK POSTERİNİN ÜZERİNİ KAPATTILAR

FETÖ’den devlete geçen Milli Eğitim’e bağlı Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin spor salonunda yapılan cübbeli sarıklı Sıla Vakfı toplantısında Atatürk posterinin üzeri kapatıldı. Kaynak: Devletin okulunda Atatürk’ü kapattılar

Bu haber 10 Ocak 2020 - 1:31 'de eklendi.
Atatürk'ün Katilleri

(mansetturkiye.com’un özel haberine göre, İzmir’de yılbaşında bildiri dağıttıkları için halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmekle suçlanıp haklarında şikayet dilekçesi verilen Sıla Vakfı, önceki gün İzmir’de toplantı düzenledi. KHK ile kapatılan ve binasına el konulan FETÖ’ye ait Yamanlar Koleji (şimdiki adı Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Anadolu İmam Hatip Lisesi) spor salonundaki etkinlikte Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü de konuşma yaptı. Cübbe ve sarıklı yüzlerce katılımcının doldurduğu salonda çeşitli sohbetler yapıldı, bu arada tekbirler getirildi.

Liderliğini Mahmut Ustaosmanoğlu’nun, sözcülüğünü ise kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca’nın yaptığı cemaata bağlı olan Sıla Vakfı’nın devletin okulunu nasıl, ne şartlarda kiraladığı merak konusu oldu. Kimin buna izin verdiği de akıllara takıldı.

Ama işin en can acıtan tarafı ise salonda var olan Atatürk posterinin üzerinin kapatılması oldu. Devletin polisinin de takip ettiği bir toplantıda Atatürk posterinin üzerini kapatılmasıyla ilgili soruşturma açılıp açılmadığı açıklanmadı.

Kapatılan Yamanlar Özel Fen ve Anadolu Lisesi’nin adı da değiştirilmiş, İstanbul’da, FETÖ’nün darbe girişimini protesto ettiği sırada şehit olan Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. İlhan Varank’ın adı bu okula verilmişti.

Okulun bahçesinde yer alan ve vatandaşların katkılarıyla inşa edilen, ancak ibadete açılmayıp kütüphane olarak kullanılan cami de bugün cuma namazıyla birlikte “15 Temmuz Şehitler Camisi” tabelası asılarak ibadete açılmıştı.

FETÖ’nün darbe girişimi sonrası kapatılan Yamanlar Eğitim Kurumlarının örgütte önemli yeri bulunduğu, FETÖ’ye bağlı ilk eğitim kurumu olduğu kaydedilmiş, Yamanlar Kolejinde yetişen “seçilmiş öğrencilerin” özellikle askeri liselere yerleştirildiği, örgütle bağlarını gizli tutan bu öğrencilerin harp okullarından mezun olmalarının ardından kolejdeki özel odada FETÖ elebaşı Gülen’e “bağlılık yemini” ettiği ve “himmet sözü” verdiği bildirilmişti.

Ülkenin kurucusuna yapılan bu saygısızlık, “mansetturkiye.com” internet sitesi tarafından ortaya çıkarıldı. Devlet okulunun kim tarafından dinci vakfa tahsis edildiği merak ediliyor.

Kaynak: https://mansetturkiye.com/devletin-okulunda-ataturku-kapattilar-17733h.htm

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!