SON DAKİKA

FETÖ’CÜ ESKİ SAVCI ZEKERİYA ÖZ’E ALMANYA’DA ÖZEL VİLLA

Firari, kumpasçı, FETÖ’cü eski savcı Öz’ün, Almanya Speyer kentinde lüks içinde bir hayat yaşadığı ortaya çıktı. Firari eski savcıya korumaların eşlik ettiği belirtildi.

Bu haber 29 Mayıs 2020 - 15:40 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Türkiye’den kaçan FETÖ’cü firari eski savcı Zekeriya Öz’ün Almanya’da bir villada kaldığı öğrenildi. Öz’ün kaldığı villanın zenginlerin ikamet ettiği, Ren Nehri kenarında kurulu Speyer kentinde olduğu belirtildi.

Bir dönem, Frankfurt’taki otomobil fuarında (IAA) görülen Zekeriya Öz, uzun süredir kayıptı. Bölgede yaşayan Türkler ve bazı sivil toplum örgütleri, Öz’e Speyer’deki özel tutulmuş villada korumaların da eşlik ettiğini vurguladı.

Bir çok Türkün firari FETÖ’cüyle karşılaştığı, hatta Almanya’daki bazı FETÖ’cülerin temaslarını sürdürdüğü belirtildi. Eski savcı Öz’ün villasında kaç kişinin bulunduğu, savcı Celal Kara’nın da yanında olup olmadığı ve villanın kime ait olduğu bilinmiyor.

Öz’ü, FETÖ’cülerin dışında, ‘siyasi sığınma verilmesi’ nedeniyle Almanların da ayrıca koruduğu sanılıyor. Almanya’da yaklaşık 1400 işyeri, otel, kuruluş ve hatta Hollanda’da bir bankanın FETÖ’cülerin denetiminde olduğu belirtiliyor.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!