SON DAKİKA

FETÖ’CÜ ESKİ SAVCI ZEKERİYA ÖZ YUNAN ADALARINDA KEYİF ÇATIYOR

Ergenekon ve Balyoz kumpaslarının savcısı olan FETÖ firarisi Zekeriya Öz’ün Almanya’dan aldığı siyasi korunma hakkı ile Yunan adalarında keyif yaptığı ortaya çıktı. Öte yandan Alman hükümeti, Sol Parti’nin soru önergesine verdiği yanıtta FETÖ’nün ülkede terör örgütü olarak sınıflandırılmadığını açıklladı.

Bu haber 13 Haziran 2020 - 14:34 'de eklendi.

Sözcü gazetesinden Ali Gülen’in haberine göre, Ergenekon  ve Balyoz kumpaslarının FETÖ firarisi savcısı Zekeriya Öz, Almanya’da krallar gibi yaşıyor.

Zenginlerin kenti Speyer’de bir villada konuk edildiği belirtilen firari savcının, Almanya’nın verdiği “iltica ve siyasi koruma hakkı” sayesinde kendisini destekleyen işadamlarının özel uçağı ile Yunan Adaları’na gidip geldiği ortaya çıktı.

Bölgede yaşayan işadamları ve Türklerin, “Zekeriya Öz’ü evinde ağırlıyor” dediği, Türk Silahlı Kuvvetleri’nden atılma pilot Fatih Durmuş, Mannheim’daki özel ve küçük havaalanında örgüt yanlısı olarak bilinen işadamlarına uçuş dersleri de veriyor.

ALMAN HÜKÜMETİNDEN SKANDAL YANIT

Bu arada FETÖ ile ilgili Sol Parti milletvekillerinin sorularına Alman hükümetinden ilginç cevaplar verildi. 21.01.2020 tarihli soru önergesi şöyle yanıtlandı: “Gülen hareketi, Almanya’da terör örgütü olarak sınıflandırılmamıştır.

Bu hareket Anayasayı Koruma Örgütü tarafından takip edilmiyor. Gelir kaynakları ise çeşitli ticari faaliyetler, bilimsel araştırmalar, medya ve konferanslardır.”

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!