SON DAKİKA

‘FETÖ üyesiyim’ diyerek teslim olan kara kuvvetleri komutanının koruma subayı serbest bırakıldı

Yüzbaşı Burak Akın, Fuat Söylemez ve Abdülkadir Koçyiğit adli kontrol şartı uygulanarak serbest bırakılmaları istemiyle sevk edildikleri nöbetçi sulh ceza hakimliği tarafından serbest bırakıldı.

Bu haber 09 Ocak 2018 - 7:07 'de eklendi. 69

Yüzbaşı Burak Akın, Fuat Söylemez ve Abdülkadir Koçyiğit adli kontrol şartı uygulanarak serbest bırakılmaları istemiyle sevk edildikleri nöbetçi sulh ceza hakimliği tarafından serbest bırakıldı.

ETKİN PİŞMANLIKTAN YARARLANDILAR

Ankara Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Akın, soruşturmayı yürüten savcıya ifade verdi. Etkin pişmanlıktan yararlanmak istediğini belirtmesi üzerine savcının adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasını tavsiye ettiği Akın, nöbetçi sulh ceza hakimliğince, haftada bir gün kolluğa imza verme şartı ve yurt dışına çıkış yasağı konularak bırakıldı. Akın ile adliyeye getirilen yüzbaşılar Söylemez ve Koçyiğit de etkin pişmanlıktan yararlanarak, adli kontrol şartıyla serbest kaldılar.

GÜLER’E İTİRAF ETMİŞTİ

Yüzbaşı Burak Akın, 28 Aralık 2017’de, Kara Kuvvetleri Komutanı Yaşar Güler’e, FETÖ’cü olduğunu itiraf etmiş ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla gözaltına alınmıştı. Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nde sorgulanan Akın ve Söylemez’e, geçen cuma adliyede, darbe girişimi sonrası irtibatta bulunduklarını söyledikleri örgüt üyeleriyle ilgili fotoğraf teşhisi yaptırılmıştı.

‘MAHREM AĞABEYLERE GÖZALTI’

Öte yandan, şüpheli askerlerin ifadeleri doğrultusunda, farklı illerde örgütte ‘mahrem ağabey’ konumunda dört sivilin gözaltına alındığı, bu kişilerin ifade işlemleri için Ankara Emniyet Müdürlüğüne getirildiği öğrenildi.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın