FETÖ İTİRAFÇISINDAN ÇARPICI ‘ADİL ÖKSÜZ’ AÇIKLAMASI!

15 Temmuz girişiminde komuta merkezi olarak kullanılan Akıncı Üssü’ndeki eylemlere ilişkin davada örgütte ‘öğretmen’ konumunda olan FETÖ itirafçısı Gökhan E, “Adil Öksüz konusunda daha önce teşhis ettiğim örgüt üyelerinden biri ‘Öksüz güvenli bir yere aktarıldı, zaten onu yanlış yerde arıyorlar’ dedi” ifadesini kullandı.

FETÖ İTİRAFÇISINDAN ÇARPICI ‘ADİL ÖKSÜZ’ AÇIKLAMASI!
Yayınlama: 11.12.2018
3
A+
A-

Akıncı Üssü’ndeki eylemlere ilişkin 474 sanıklı davanın Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nce Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü’nde görülen duruşmasında tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile taraf avukatları hazır bulundu. Örgütte ‘öğretmen’ konumunda olan ve duruşmada tanık sıfatıyla ifade veren FETÖ itirafçısı Gökhan E, gittiği FETÖ dershanesinde örgüt yapılanmasıyla tanıştığını, 2010’dan sonra da örgütün Kocaeli’deki Deniz Kuvvetleri Komutanlığı personeline yönelik askeri mahrem yapılanmasında ‘öğretmen’ konumunda görev almaya başladığını söyledi. Kendisinden daha üst konumda bulunan FETÖ yöneticilerinin albay rütbesindeki FETÖ’cülerle özel ilgilendiğini belirten Gökhan E, “Örgütte müdür konumunda bulunan kişi, albay rütbesinde olan örgüt üyesi askerlerle özel görüşmeler yapardı” dedi.

‘TALİMATIN BİZZAT GÜLEN TARAFINDAN VERİLDİĞİNİ DUYDUM’

Davanın sivil sanıklarından Hakan Çiçek’in örgütün askeri mahrem yapılanmasında ‘genel müdür’ konumunda olduğunu bildiren Gökhan E, “Örgütün olduğu bilinmeyen kolejlerin sahibi olduğunu ve örgüt mensubu kripto askerlerin çocuklarının bu okullarda eğitim gördüğünü biliyorum. Bizzat bu talimatın Fethullah Gülen tarafından verildiğini duydum” diye konuştu. FETÖ mensubu askerlerden alınan askeri bilgilerin nasıl kullanıldığı ve kimlere iletildiği sorulan tanık, “Askeri birlik içinde yaşananları bir flaş bellek verilir ve ona yazmaları istenirdi. Toplanan bu bilgiler Twitter üzerinden hedef alınan kişileri karalamak için kullanılırdı” ifadesini kullandı. İtirafçı olmadan önce görüşme yaptığı örgüt sorumlularının ikinci bir darbe olacağından ve itirafçı olanların idam edileceğinden bahsettiğini ifade eden Gökhan E, firari Adil Öksüz’ü daha önce görüp görmediği sorusu üzerine Öksüz’ü daha önce görmediğini söyledi. Gökhan E, “Adil Öksüz konusunda daha önce teşhis ettiğim örgüt üyelerinden biri, ‘Öksüz güvenli bir yere aktarıldı, zaten onu yanlış yerde arıyorlar’ dedi” açıklamasını yaptı.

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı