SON DAKİKA

‘FETÖ İLE KOL KOLA GİRDİK’ DİYEN AKP’Lİ AYVALI GÖREVİNDEN İSTİFA ETTİ

AKP Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı, dün katıldığı bir canlı yayında itiraf gibi bir açıklamada bulundu. Ayvalı, bu sözlerin üzerine istifa etti.

Bu haber 11 Haziran 2020 - 15:36 'de eklendi. Son Güncelleme11 Haziran 2020 - 15:50

AKP’nin FETÖ’yle bürokraside kol kola girmesinin sebebinin “darbeci Kemalist zihniyeti engellemek” olduğunu söyleyen Ayvalı şu ifadeleri kullandı:

“FETÖ ile AK Parti bürokraside kol kola girdiyse bunu da farklı darbecileri tasfiye etmek için yaptı. Çünkü eski devlet düzenindeki atama düzeni şöyleydi; 2002’de ben iktidara gelmişim, sene 2007-2008 benim bir müsteşar atamam için bu adamın memur olarak 12 yılı doldurması lazım. Genel müdür olarak 12 yılı doldurması lazım. Ben sanki kendi kadrolarımla geldim, çok mücadele etme gücüm vardı, muktedirdim de böyle bir fanteziye mi girdim? Hayır. Bir tarafta darbeci Kemalist gelenek vardı, bir tarafta FETÖ vardı. Bunları birbirine kırdırmak suretiyle yol almak zorunda kaldım.”

Bunun üzerine Salim Şen, “Evet işte itiraf bu. Çok güzel itiraf ettin” diye karşılık verdi.

İstifa etti

Ayvalı, bu sözlerinden sonra gelen tepkiler üzerine istifa ettiğini duyurdu. Sözlerinin farklı noktalara çekildiğini öne süren Ayvalı, “Partimin zarar görmemesi adına iki yıldır onurla yürüttüğüm Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcılığı görevinden ayrılıyorum” dedi.

Ayvalı’nın açıklamasının tamamı şöyle:

Dün akşam CNNTÜRK’te geçmişte siyaset üzerinde vesayet oluşturmak isteyen darbeci Kemalist anlayış ve FETÖ’nün güç mücadelesine ilişkin sözlerim farklı noktalara çekilmiş ve benim üzerimden partime zarar vermek isteyenler topluca bir dezenformasyon oluşturmuşlardır.

Partim ve davam benim için son derece değerlidir. Partimin zarar görmemesi adına iki yıldır onurla yürüttüğüm Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcılığı görevinden ayrılıyorum.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!