SON DAKİKA

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'a hapis istemi!

Savcılık ayrıca Yıldırım'ın seyirden yasaklanmasını da talep etti

Bu haber 25 Ekim 2017 - 22:05 'de eklendi.
Abone ol

Hakkında Yakın Doğu Üniversitesi Basketbol Kulübü Başkanı Işık Eyigüngör ile birlikte karşılıklı darp ve hakaret soruşturması açılan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın 4 aydan 1 yıla kadar hapsi istendi.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile Yakın Doğu Üniversitesi Basketbol Kulübü Başkanı Işık Eyigüngör’ün İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen karşılıklı darp ve hakaret soruşturması tamamlandı.

Skorer’den Musa Kesler’in haberine göre Savcılık, hazırladığı iddianamede Aziz Yıldırım’ın ‘kasten yaralamak’ suçundan 4 aydan 1 yıla kadar hapsini istedi.

Savcılık ayrıca Yıldırım’ın 6222 sayılı Sporda Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’un 18/1 maddesince seyirden yasaklanmasını da talep etti. İddianamede Işık Eyigüngör’ün de ‘kasten yaralamaya teşebbüs’ suçundan cezalandırılması istendi.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Uzlaşmayı kabul etmemişlerdi

İddianame mahkemeye gönderildi. Aziz Yıldırım ve Işık Eyigüngör uzlaşmayı kabul etmemişti. Eğer yargılama sonunda mahkeme, iddianamede talep edilen şekilde ceza verirse Aziz Yıldırım, aldığı cezanın infazından itibaren bir yıl boyunca maçları ve antrenmanları izleyemeyecek, spor alanlarına da giremeyecek…

Parlamentohaber.com | Korku yok!

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!