SON DAKİKA

Faturasını Ödeyemeyen Vatandaşlardan Sayaçlara Not: ‘Sayın İSKİ, Lütfen Suyu Kesme, Maaş Yetmiyor’

DİSK Enerji Sen, İSK personeli işçilerin son zamanlarda sayaç okuma ve kesme-açma işlemleri için gittikleri evlerde, “Suyumuzu kesmeyin” yazısıyla karşılaştığını paylaştı.

Bu haber 11 Ocak 2021 - 18:32 'de eklendi.
Abone ol

DİSK Enerji Sen, geçtiğimiz günlerde üyelerinin yolladığı fotoğrafları sosyal medya hesaplarından paylaştı. Sendika, pandemi koşullarında su ve doğalgaz kesme işlemi yapılmaması ve işçilerin sağlıksız koşullarda çalıştırılmasının sonlandırılması için dile getirdikleri talepleri hatırlattı.

Konuyla ilgili Sendika.Org’a konuşan DİSK Enerji Sen Genel Başkanı Süleyman Keskin, pandeminin başından bu yana İSKİ ve İGDAŞ işçilerinin sorunlarını ve taleplerini dile getirirken, sorunun bütün bir İstanbul’un sağlığı olduğunu özellikle dile getirdiklerini vurgulayarak, şunları söyledi:

“Daha pandemi öncesinde sayaç okuma, kesme-açma işi yapan İSKİ ve İGDAŞ işçilerinin fiili taşeron sistemi altında, ikinci sınıf işçi muamelesi görerek sağlıksız koşullarda çalıştırıldığını belirtmiş, bir dizi eylem ve görüşme ile taleplerimizi yöneticilere iletmiştik.

Pandemi ile birlikte sorun daha da büyüdü. Düşünün, karantina koşullarında tuvalet, yemek ihtiyacını karşılayacağı bir yer olmadan, yağışlı havada ıslanmaya mecbur kalarak, yüzlerce kapı geziyor bir işçi. Taşıyıcı ise virüsü de kendisiyle birlikte bütün İstanbul’da dolaştırıyor.

Yaptığı iş ne bu arkadaşlarımızın? Su ve doğalgaz faturası için sayaç okumak, faturasının ödemeyenin suyunu, gazını kesmek. Pandemi ile mücadeleyi önemsediğini söyleyen bir belediyenin işi bu mudur? Ne bu işçilerin çalıştırılması zorunludur ne de suyun, gazın kesilmesi mantıklıdır. İşte şimdi halk da tepkisini dile getiriyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi taleplerimize daha ne kadar kulaklarını kapatacak?”

Atatürk'ün Katilleri

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!