SON DAKİKA

FATİH ALTAYLI’DAN KADİR MISIROĞLU’NA TEPKİ!

Fatih Altaylı, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e hakaretleriyle tanınan Kadir Mısıroğlu ile ilgili çok konuşulacak bir yazı kaleme aldı. Altaylı, bazı dostlarının ‘Yunan kazansaydı şu olurdu, bu olurdu’ örnekleriyle Mısıroğlu’nu ikna etmeye çalıştıklarını öne sürerken, Diyanet İşleri Başkanı tarafından 10 Kasım öncesi ziyaretiyle gündeme gelen isme ilginç bir soru yöneltti.

Bu haber 18 Kasım 2018 - 11:59 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Fatih Altaylı, bugün kaleme aldığı ‘Siyasette olur, hukukta olmaz’ başlıklı yazısında Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın 10 Kasım öncesinde ziyarette bulunduğu Atatürk’e hakaretleriyle tanınan Kadir Mısıroğlu’na yönelik çok konuşulacak sözler sarfetti.

İşte Altaylı’nın dikkat çeken yazısı;

“Yunan kazansaydı” diyen Kadir Mısıroğlu için bazı dostlarımız “Yunan kazansaydı şu olurdu, bu olurdu” diye olumsuz örnekler vererek bu adamı ikna etmeye, Türklerin kazanmasının iyi olduğunu anlatmaya çalışıyorlar. Uğraşmayın, anlamaz.

Onun anlayacağı şu olabilir ancak:

“Fesli Bey, Yunan kazansa idi İstanbul da elden gitmiş olurdu. İngilizler İstanbul’u muhtemelen Rumlara verirdi. Bu durumda siz de Boğaz kıyısında bir restoran sahibi falan olamazdınız. Yunan belediye size böyle bir yeri vermezdi. Hele hele buraya kaçak eklentiler yapmanız hayal bile edilemezdi. Yunanların değil Türklerin kazanmış olmasının kendisi için de daha hayırlı olduğunu ancak böyle anlar bu tipler.”

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!