SON DAKİKA

F-35 PİLOTLARIMIZ SINIR DIŞI EDİLEBİLİR

Foreign Policy dergisi, ABD Savunma Bakanı Vekili Patrick Shanahan’ın, Savunma Bakanı Hulusi Akar’a mektubunda, ABD’de F-35 eğitimini alan Türk pilotlarının 31 Temmuz’a kadar ülkeden ayrılması gerektiğini belirttiğini ileri sürdü.

Bu haber 07 Haziran 2019 - 21:14 'de eklendi.

Foreign Policy, 6 Haziran tarihli mektuba dayandırdığı haberinde, ABD’nin Arizona eyaletindeki Luje Hava Üssü ve Florida eyaletindeki Eglin Hava Üssü’nde eğitim gören 42 Türk pilotun, 31 Temmuz’a kadar ülkeden ayrılması gerektiğini yazdı. O ana kadar tüm uluslararası seyahat düzenlemelerinin iptal edileceği, Türk pilotlarının üslere girişinin de yasaklanacağı kaydedildi.

Dergiye konuşan iki askeri kaynak, Shanahan’ın bu mektubu imzalayıp Türkiye’ye gönderdiğini doğruladı. Üçüncü bir kaynak, mektupta belirtilen adımların, Shanahan ve Akar arasındaki son telefon görüşmesinde dile getirildiğini bildirdi.

Haberde ayrıca ABD’ye gitmesi beklenen 34 Türk pilotun daha eğitim programının askıya alındığı ifade edildi. 20 pilotun bu ay içerisinde, 14’ünün daha Temmuz-Kasım döneminde ABD’ye gitmesi bekleniyordu.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!