SON DAKİKA

Evdeki İnsanlara Moral Veriyorlardı: Bolu Belediyesi’nin ‘Mobil Konser’ Aracına Polis Müdahalesi

Bolu Belediyesi’nin “tam kapanma” döneminde evlerde bunalan insanlara moral vermek ve yerel müzisyenlere destek olmak amacıyla düzenlediği “mobil konser” programı, polis tarafından engellendi.

Bu haber 05 Mayıs 2021 - 17:22 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Bolu Belediyesi, “tam kapanma” döneminde sokağa çıkamayan vatandaşlar ve yerel müzisyenlere destek olmak amacıyla mobil konser etkinliği başlatmıştı. Etkinlik kapsamında ilk iki gün yerel sanatçılar otobüs üzerinde mahalleleri gezerek canlı konser verdi.

Polis, aracın önünü kesip engelledi

Bugün de devam eden “mobil konser” etkinliği polis tarafından, konserlerin verildiği otobüsün önü kesilip durdurularak engellendi.

‘Kanuna göre Belediyeler sosyal faaliyet yapmakla mükellef’

Bolu Belediye Basın Yayın Müdürü Ergin Yönet ise polis ekiplerine 5393 sayılı belediye kanunu hatırlatarak, “Biz keyfi bir şey yapmıyoruz. Biz eğlenmiyoruz. Biz sadece evlerinde çok bunalmış vatandaşlarımızdan gelen talepler üzerine sosyal mesafe kurallarına uyarak bir etkinlik gerçekleştiriyoruz. Aynı zamanda uzun zamandır zor durumda olan yerel sanatçılarımıza da destek oluyoruz. 5393 sayılı belediye kanunu çok açık. Belediye sosyal faaliyetler yapmakla mükellef. Belediye şu an 7/24 görev esaslı çalışıyor. Bizim bu etkinliğimize insanlar balkonlarından eşlik etmek istiyor” diye konuştu.

Atatürk'ün Katilleri

‘Yasaya aykırı bir durum olduğunu düşünmüyoruz’

Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir, olay esnasında gazetecilere yaptığı açıklamada, “Burada etkinliğimizde yasaya aykırı bir durum olduğunu düşünmüyoruz. Yerel sanatçılarımız sektörel manada çok ciddi sıkıntı çekiyordu. Biz destek vermek istemiştik. Hem de evlerinde kalan vatandaşlara moral vermek istemiştik. Ama polisimiz böyle uygun görmüşse yapacak bir şeyimiz yok, sonlandıralım” dedi.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!