Ziraat Bankası

Ziraat Bankası’ndan ilk kez Demirören Holding’in borcu ile ilgili resmi bir açıklama geldi.
28.03.2023
Demirören Ziraat Bankası’na Borcunun Yalnızca Yüzde 3,2’sini Ödemiş! için yorumlar kapalı
26
Ziraat Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı’na bağlı Central Oto Kiralama şirketinde yaşananlar, kamu kurumlarındaki çürümenin çarpıcı bir örneğini oluşturdu. Central Oto’nun, 2021 yılında istifa eden eski Yönetim Kurulu Başkanı Murat Özkaya’nın sahibi olduğu firmadan sözleşme imzalamadan 1,9 milyar TL’lik araç tedarik etmesi nedeniyle “Sürdürülemez bir borç yükünün altına sokulduğu” ortaya çıktı.
30.12.2022
Ziraat Bankası’nda Milyarlık Zarar için yorumlar kapalı
57
Kamu İktisadi Teşebbüsleri’ne (KİT) ilişkin hazırlanan Sayıştay raporları, hem usulsüzlüklerin boyutunu hem de zararın faturasını açığa çıkardı. Spor kulüplerinin, Ziraat Bankası’na olan 4,6 milyar TL borcunu ödemediği ortaya çıktı.
29.12.2022
Spor Kulüplerinin, Ziraat Bankası’na 4,6 milyar TL Borcu Ödemediği Ortaya için yorumlar kapalı
16
Kredi borçlarını ödeyemeyen Demirören grubuna ait Kemer Country’deki golf sahalarının ardından içinde Medya Center’ın da bulunduğu Bağcılar'daki arazi de Ziraat Bankası'na geçti. Banka, Ziraat GYO ve Demirören Medya Yatırımları Ticaret A.Ş. arasında gayrimenkul devrine ilişkin protokol imzalandı.
01.11.2022
Çöküş Başladı! Hürriyet ve Kanal D Binaları Ziraat Bankası’na Geçti için yorumlar kapalı
49
Demirören Grubu’nun kredi borçlarına karşılık Ziraat Bankası’na geçen Kemer Country’nin golf sahalarına Emlak Konut GYO’nun inşa edeceği proje için başlatılan Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) sürecinde karar çıktı. Golf sahalarına yapılacak 91 adet villa 33 konut bloğunda yer alacak 650 bağımsız bölümden oluşan "Emlak Konut Göktürk Toplu Konut" projesi için "ÇED...
26.10.2022
Demirören’in Golf Sahasına Villa Onayı Çıktı için yorumlar kapalı
7
Ziraat Bankası tarafından Demirören Grubu‘na verilen bir kredinin teminatı olarak alınan arazinin imar durumuna ilişkin iddiaların araştırılması için TBMM’de önerge sunuldu. Öneri, AKP ve MHP’li milletvekillerinin oylarıyla reddedildi.
21.10.2022
Demirören ve Ziraat Bankası Önergesine AKP ve MHP’den Ret için yorumlar kapalı
10
Demirören Grubu’nun kredi borçlarına karşılık Ziraat Bankası’na geçen Kemer Country için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı yeni bir imar planı hazırladı. Ziraat Bankası’nın 300 dönümlük golf sahası için İBB’nin vermediği imarı, bakanlık verdi. Emlak Konut GYO'nun proje geliştireceği arazide villa, rezidans ve AVM yer alacak.
20.05.2022
Bakanlık İBB’yi Devreden Çıkardı: Kemer Country de Beton Oluyor için yorumlar kapalı
40
Haziran ayından itibaren İstanbul Ataşehir’deki Finans Merkezi'ne taşınması öngörülen Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü çalışanları çözüm istiyor.
20.04.2022
Ziraat Bankası, İstanbul’a Taşınıyor için yorumlar kapalı
35
Özel okulların öğrencisiyle satışa çıkarılmasının ardından şimdi de yurtlar öğrencileriyle birlikte satılıyor. İnternetten verilen ilanlar arasında Ziraat Bankası’nın sattığı bir yurt da var.
07.02.2022
Yurtlar Öğrenciyle Birlikte Satılıyor için yorumlar kapalı
16
Ziraat Bankası’nın 12,4 milyar TL’lik kredisinin tahsil imkanı kalmadı. Müteahhitlerin çoğunlukta olduğu şirketlere verilen kredilerin yeniden yapılandırma gibi çeşitli sebeplerle tasfiye edilemediği belirlendi.
22.01.2022
Ziraat’te Batık Krediler 12.4 Milyara Çıktı için yorumlar kapalı
5
Ziraat Bankası, İstanbul Göktürk'te Demirören Holding’in aldığı krediye karşılık ipotek ettirdiği arazilerin “özel spor alanı” olarak kalmasını öngören plan nedeniyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne dava açtı
19.01.2022
Ziraat Bankası’ndan Demirören’in İpotek Ettiği Arazi için İBB’ye Dava! için yorumlar kapalı
27
CHP'li Ali Mahir Başarır, ‘nitelikli dolandırıcılık’, ‘görevi kötüye kullanma’ ve ‘Bankacılık Kanunu'na muhalefet’ suçlarını işledikleri gerekçesiyle Demirören Holding ve Ziraat Bankası’nın yönetim kurulu üyeleri hakkında suç duyurusunda bulundu.
13.01.2022
Demirören Holding ve Ziraat Bankası Hakkında Suç Duyurusu için yorumlar kapalı
2