Yüksek Askeri Şûra

Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararları açıklandı. Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ile Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz kadrosuzluk nedeniyle emekliye sevk edildi.
04.08.2022
YAŞ Kararları Açıklandı için yorumlar kapalı
15
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında yapılan yeni dönemin ilk Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısında daha önce gerçekleşmeyen ilkler yaşandı.
07.08.2018
YAŞ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ! için yorumlar kapalı
11
Ankara'da ilklere sahne olacak Yüksek Askeri Şura, 2 Ağustos Perşembe günü toplanacak. Hulusi Akar’ın ilk kez ‘sivil’ olarak bulunacağı ve Fuat Oktay, Berat Albayrak ile Ziya Selçuk’un ilk kez katılacağı YAŞ’ta, FETÖ temizliği sonrası yaşanan general açığından ötürü terfi sürprizleri baş gösterebilir.
30.07.2018
TERFİLER GELİYOR! için yorumlar kapalı
10
YÜKSEK Askeri Şûra’nın 1 Ağustos’taki rütbe ve görev alanlarına ilişkin çalışma, edinilen bilgiye göre, Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Genelkurmay Başkanlığı ve Cumhurbaşkanlığı olmak üzere üç noktada sürdürülüyor. YAŞ’ın ev sahipliğinin MSB’ye verilmesi, terfilerde Sicil Yönetmeliği yerine YAŞ Yönetmeliği’nin esas alınması gibi ön hazırlıklar tamamlandı. Rütbe ve terfilere ilişkin kararların YAŞ’ta...
18.07.2017
YAŞ öncesi ince ayar: Önce rütbe sonra görev yeri için yorumlar kapalı
0