Yaptırım

ABD ve AB, Moskova ile ticareti engellemek için kara listeleri genişletmeye devam ediyor. Bu durum Türkiye'deki makine ihracatını etkiliyor. Makine İhracatçıları Birliği Başkanı Karavelioğlu bu yıl satışlarının 1 milyar dolar düşeceğini öngörüyor.
07.04.2024
Yaptırımlar Türkiye-Rusya İhracatını Vurdu! için yorumlar kapalı
83
Rusya ve Ukrayna arasındaki savaşının başlamasının ardından ABD, Rusya lideri Putin, Dışişleri Bakanı Lavrov ve Kremlin Sözcüsü Peskov'a yaptırım kararı almıştı. Rusya bu karara misilleme olarak ABD Başkanı Joe Biden, Dışişleri Bakanı Antony Blinken ve CIA Direktörü William Burns dahil 13 ABD'li yetkilinin yaptırım listesine alındığını duyurdu.
15.03.2022
Rusya’dan Biden Dahil 13 Üst Düzey İsme Yaptırım! için yorumlar kapalı
13
ABD Başkanı Joe Biden, ''Ukrayna konusunda Rusya’ya karşı geniş çaplı yaptırımlar dışındaki alternatif üçüncü dünya savaşı başlatmak.'' dedi.
26.02.2022
ABD Başkanı Biden: ‘Rusya’ya Karşı Yaptırımlar Dışındaki Alternatif 3. Dünya Savaşı Başlatmak’ için yorumlar kapalı
15
Rusya'yla Ukrayna arasındaki savaş devam ederken, Moskova'nın yakın müttefiklerinden Çin, kamu bankalarının Rus emtialarına finansman sağlanmasını kısıtladı.
25.02.2022
Çin’den Rusya’ya Yaptırım! için yorumlar kapalı
4
ABD Hazine Bakanlığı, Rusya'nın en büyük ikinci finans kurumu VTB Bank dahil 4 Rus bankasını yaptırım listesine ekledi.
25.02.2022
ABD’den 4 Rus Bankasına Yaptırım! için yorumlar kapalı
5
Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada, "Biden, Rusya'nın bağımsızlığını tanıdığını açıkladığı iki bölge ile ABD'li kişi ve kurumların ticari ve finansal ilişkilerini yasaklayan bir kararname yayımlayacak" ifadeleri kullanıldı.
21.02.2022
ABD’den Yaptırım Kararı için yorumlar kapalı
0
Rusya'nın Ukrayna'ya saldırıp saldırmayacağı belirsizliğini korurken Rus haber ajansı Ria Novosti yaklaşık 5 milyar dolar nakte ilişkin ilginç bir haber yayınladı.
18.02.2022
Putin, Ülkeye 50 Ton Nakit Dolar Getirtti! Kırım’ın İşgali Öncesinde de Aynısı Olmuştu için yorumlar kapalı
23
Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan krizle ilgili İngiltere'den yeni bir açıklama geldi. İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik saldırganlığına yanıt olarak Rusya'ya yönelik yaptırımları sertleştirmekte tereddüt etmeyeceklerini açıkladı.
25.01.2022
İngiltere, Rusya’ya Yönelik Yaptırımları Sertleştirmeye Hazırlanıyor için yorumlar kapalı
4
Avrupa Birliği (AB), Rus paralı askerler olarak bilinen Wagner Grubunu hedef alan yaptırımlar uygulayacağını duyurdu.
13.12.2021
AB’den Rus Wagner Grubuna Yaptırım Uygulama Kararı için yorumlar kapalı
0
S-400 alımı nedeniyle Türkiye’ye yaptırım uygulayan ABD'nin, Rusya’nın ikinci en büyük gizli silah müşterisi olduğu ortaya çıktı...
19.11.2021
Türkiye’ye Yaptırım, ABD’ye Serbest! için yorumlar kapalı
9
Avrupa Birliği (AB) Konseyi, Türkiye'ye yönelik yeni bir karara imza attı. AB Konseyi, Doğu Akdeniz'deki sondaj ve petrol arama faaliyetleri gerekçesiyle Türkiye'ye uyguladığı kısıtlamaları uzatma kararı aldı.
11.11.2021
AB’den Türkiye’ye Yaptırım Tehdidi! için yorumlar kapalı
0
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kavala bildirisine imza atan on ülkenin büyükelçilerini 'istenmeyen kişi' ilan etme kararının yankıları sürerken Almanya'da siyasi partiler, Erdoğan'ın kararına tepki gösterirken, Türkiye'ye yaptırım çağrısı yaptı.
24.10.2021
Alman Politikacılardan Türkiye’ye ”Yaptırım Uygulansın” Talebi için yorumlar kapalı
0