vakıf

AKP’li Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, yöneticisi olduğu vakıfla işbirliği yaparak belediyenin binasını kullandıracak. “Yurttaşları vakfa yönlendirdiğini” söyleyen AKP’li Türkmen, durumun ‘normal’ olduğunu savundu.
23.09.2023
AKP’li Başkandan Vakfına Kıyak İtirafı için yorumlar kapalı
32
Mersin’de, “sosyal ve insani meselelerin çözümüne, toplumun maddi ve manevi gelişmesine katkıda bulunmak” gerekçesiyle yeni bir vakıf kuruldu.
24.12.2022
Mersin’de Yeni Bir Vakıf Kuruldu için yorumlar kapalı
28
TÜGVA ve TÜRGEV’in ardından, AKP’li çok sayıda ismin yönetiminde yer aldığı Yeni Dünya Vakfı ile Nur Cemaati’ne yakın Hayrat İnsani Yardım Derneği’ne de toplam 120 bin avro hibe verildiği ortaya çıktı.
13.05.2022
Avrupa Birliği Fonları AKP’li İsimlerin Vakıflarına Akıyor! için yorumlar kapalı
10
Sığınmacıların ülkelerine dönüşü ve kaçak girişler tartışılırken, Türkiye’ye gelenlere “sahip çıkmak” için yeni bir vakıf kuruldu. Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre merkezi İstanbul'da bulunan vakfın adı "Selam".
20.04.2022
Türkiye’ye Gelen Yabancılara “Sahip Çıkmak” için Yeni Vakıf Kuruldu! için yorumlar kapalı
25
Sayıştay’ın belediyeler üzerindeki yaptığı incelemelerde kayyum yönetiminde olan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin vakıf ve derneklere bedelsiz taşınmaz tahsis ettiği ortaya çıktı.
04.12.2021
Sayıştay Raporu: Kayyum, Vakıflara Bedelsiz Yer Tahsis Etmiş için yorumlar kapalı
3
Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, terör örgütü PKK ve IŞİD’e finansman sağladığı belirtilen 10 kişi ve üç kuruluşun mal varlıkları donduruldu.
05.11.2021
1 Vakıf, 10 Kişi, 2 Şirketin Mal Varlığı Donduruldu için yorumlar kapalı
19
AKP'li İBB döneminde 38 taşınmazın kiralama ya da tahsis yoluyla yandaş vakıf ve derneklere verdiği gün yüzüne çıktı.
15.10.2021
İşte AKP’li İBB Döneminde Vakıf ve Derneklere Verilen Taşınmazların Listesi için yorumlar kapalı
7
AKP'li eski bakan Erdoğan Bayraktar'ın 17-25 Aralık davaları için “Dosyamda ne varsa A’dan Z’ye kadar doğrudur” açıklaması yapmasının ardından yeni ayrıntılar ortaya çıktı. Bayraktar'ın kurduğu Vatan Eğitim ve Teknoloji Vakfı’nın Yüce Divan oylamasından 5 ay sonra vergi muafiyeti aldığı ortaya çıktı.
02.09.2021
17-25 Aralık’ın Ardından Erdoğan Bayraktar’ın Vakfına Vergi Muafiyeti Verilmiş! için yorumlar kapalı
0
İstanbul'un Kâğıthane ilçesinde bir kurban satış ve kesim merkezinde çocuklara kurban eti kestirildi. Cumhuriyet’e konuşan çocuklardan biri, 'Bayılana kadar çalışmaya devam ediyoruz' dedi.
21.07.2021
Kağıthane’de Dinci Vakıf ve Dernekler, Çocuklara Kurban Eti Kestirdi için yorumlar kapalı
0
AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın yöneticisi olduğu İnsan ve İrfan Vakfı, Cumhurbaşkanı kararıyla vergiden muaf tutuldu.
01.07.2021
Bilal Erdoğan’ın Yöneticisi Olduğu Vakıf, Vergiden Muaf Tutuldu! için yorumlar kapalı
0
Okullardaki faaliyetleri tartışma konusu olan Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA), diplomasiye de el attı. Yönetiminde Bilal Erdoğan’ın da bulunduğu vakfa bağlı Genç Diplomat Akademisi, “diplomasi alanında çalışmayı hedefleyen gençlere” diplomat eğitimi vereceğini açıkladı. Eğitim Kuzey Makedonya’da başlayacak.
14.01.2021
TÜGVA, MEB Kurumunda Diplomat adaylarına Eğitim Verecek için yorumlar kapalı
0
Sayıştay'ın denetimlerinin ardından çeşitli bakanlıklardan dernek, vakıf, cemaat gibi kuruluşlara, 6 milyar 217 milyon lira para aktarıldığı ortaya çıktı.
14.11.2020
SAYIŞTAY RAPORU: BAKANLIKLARDAN VAKIFLARA 6.2 MİLYAR TL AKTARILDI için yorumlar kapalı
0