Türkiye-AB İlişkileri

Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Türkiye-AB ilişkilerine yeniden yön vermek için hala şans bulunduğunu belirterek, "AB, tutması umuduyla Türkiye'ye elini uzatmaktadır." ifadesini kullandı.
19.12.2020
AB’DEN TÜRKİYE’YE ÇAĞRI: İLİŞKİLERİMİZE YENİDEN YÖN VERMEK İÇİN HALA ŞANS VAR için yorumlar kapalı
5
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Avrupa'yla son 300 yıldır ilk kez makasımızı daraltıyoruz. Elimizi onlara açmıyoruz. Öz güvenimizi yerle yeksan edenlere tabi olmuyoruz. Ve bize parmak sallayanlara da boynumuzu eğmiyoruz. Bugün kendi iradesini, kendi anlayışını ortaya koyan bir tablo sergiliyoruz." dedi.
03.06.2019
‘BİZE PARMAK SALLAYANLARA BOYUN EĞMİYORUZ’ için yorumlar kapalı
1
AB'nin 2019 bütçesi onaylandı. Türkiye’ye yapılacak mali yardımlarda yaklaşık 147 milyon euroluk kesintiye gidilirken Türkiye’deki Suriyelileri desteklemeye yönelik programlara 1 milyar 450 milyon euro aktarılacak.
13.12.2018
AB’NİN 2019 BÜTÇESİ BELLİ OLDU! için yorumlar kapalı
0
Ünal, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinin (NEVÜ) 2017-2018 akademik yılı açılış törenine katıldı.
24.10.2017
AK Partili Ünal: NATO’nun, BM’nin sorgulandığı bir dünyada bize sabit kalmamızı söylüyorlar için yorumlar kapalı
2
Estonya’nın başkenti Tallin’de AB dışişleri ve savunma bakanlarının gayri resmi zirvesinde açıklamalarda bulunan Wallström, “Türkiye’nin şu anda yaptıklarının sonuçlarının olması gerektiğini düşünenlerin sayısı giderek artıyor” dedi.
09.09.2017
İsveç Dışişleri Bakanı Wallström: Türkiye, AB’ye kapıyı kapattı için yorumlar kapalı
2
Cumhuriyet'in özel haberine göre, AB ile Türkiye arasında 25 Temmuz'da yapılan Yüksek Düzeyli Siyasi Diyalog toplantısı öncesinde, Alman Dışişleri Bakanı Gabriel'in AB üst düzey yetkililerine yazdığı 'fonların askıya alınması' talepli mektubuna Brüksel sahip çıktı.
14.08.2017
Brüksel, Gabriel’in ‘Türkiye mektubuna’ arka çıktı: Para, politikayı takip eder için yorumlar kapalı
6
Türkiye’nin, buna karşı tedbirler alınacağını açıklaması üzerine Fransız ve İtalyan Savunma Bakanları Florence Parly ve Roberta Pinotti, sırayla Kıbrıs’ı ziyaret ederek adanın egemenliğini koruyacaklarını açıkladılar.
02.08.2017
Emekli Büyükelçi Aksoy: AB’nin Kıbrıs politikası değişmezse önce NATO’ya anlatırız, ardından müdahale edebiliriz için yorumlar kapalı
1