TÜRKEN Vakfı

Halkın Kurtuluş Partisi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “TÜRGEV ve Ensar vakıfları aracılığı ile 1 milyar lira ABD’deki paralel bir vakfa transfer edildi” iddiasını yargıya taşıdı.
26.05.2022
Erdoğan, TÜRGEV, Ensar ve TURKEN Vakfı Hakkında Suç Duyurusu! için yorumlar kapalı
11
CHP ABD Temsilcisi Yurter Özcan, ABD'de kurulan ve kuruluş belgesinde AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan’ın imzası bulunan ve Erdoğan'ın kızı Esra Albayrak'ın yönetimde olduğu Türken Foundation ile ilgili belgeleri paylaştı.
07.05.2022
CHP ABD Temsilcisi Yurter Özcan, Erdoğan’ın çocuklarının ABD’deki Vakfı Hakkında Yeni Belgeler Paylaştı için yorumlar kapalı
7
2018 ve 2019’da Eti Maden’den Etimine USA’e giden 70 milyon dolar, kamu kaynaklarının TÜRGEV ve Ensar Vakfı’nın ABD’de kurduğu TÜRKEN’e aktarıldığına ilişkin kuvvetli şüphe doğuruyor.
28.10.2020
ETİ MADEN’İN 560 MİLYON LİRASI TÜRKEN VAKFINA MI GİTTİ? için yorumlar kapalı
1
Anka Haber Ajansı'nın haberine göre, Ensar ve Türge’in ABD’deki ortak kuruluşu Türken Vakfı’na bir yıl içinde 22,8 milyon dolar (Yaklaşık 152 milyon lira) bağış yapıldığı ve bu bağışların tek kalemden gerçekleştiği ortaya çıktı. Yapılan bağışlarla , New York'ta bir gökdelen inşaatı ve efsanevi boksör Muhammed Ali'nin Michigan'daki çiftliği satın alındı.
03.04.2020
ABD’DEKİ TURKEN VAKFI’NA KAYNAĞI BELİRSİZ 152 MİLYON TL BAĞIŞ için yorumlar kapalı
0
Türgev ve Ensar Vakfı'nın ABD'deki yapılanması TÜRKEN-USA'nın ABD’ye, 158 bin dolar emlak vergisi ödediği ortaya çıktı.
10.02.2020
TÜRKEN VAKFI, ABD’YE 158 BİN DOLAR EMLAK VERGİSİ ÖDEMİŞ için yorumlar kapalı
0
TÜRKEN Vakfı'nın Genel Sekreteri Haluk Gani'nin, bir KİT olan ETİMADEN'in ABD'de kurduğu ETİMİNE USA Şirketi'nden aylık 89 bin lira maaş aldığı ortaya çıktı.
06.02.2020
TÜRKEN VAKFI’NIN YÖNETİCİSİNE DEVLETTEN EURO İLE MAAŞ! için yorumlar kapalı
1
Türkiye’den aktarılan milyonlarca dolara, New York’ta gökdelen yaptıran, ünlü boksör Muhammed Ali’nin Şikago yakınlarındaki çiftliğini satın alıp adeta ABD’de emlak zengini bir şirket haline dönüşen “TÜRKEN-USA’”New York’taki ‘Miraj İslamic School’ adlı özel okula her yıl yüz binlerce dolar bağış yapıyor.
05.02.2020
TÜRKEN VAKFI’NDAN ABD’DE İSLAMCI OKULA HER YIL YÜZ BİNLERCE DOLAR BAĞIŞ için yorumlar kapalı
3
CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Ensar Vakfı'nın 'Manhattan'a yurt inşaatı için 8 milyon dolar aktardığını' söylediği TÜRKEN Vakfı'yla ilgili ABD Maliye Bakanlığı'ndan alınan mali kayıtları paylaştı. Öztrak, 2017’de TÜRKEN Vakfı’na sadece 1 buçuk milyon dolar para transferi yapıldığını belirtti. Öztrak, "Kızılay’ın ve devletin üzerinde bu bağış işinin şerefiyeti değil ama şaibesi...
04.02.2020
CHP’Lİ ÖZTRAK, TÜRKEN VAKFI’NIN MALİ KAYITLARINI PAYLAŞTI için yorumlar kapalı
0
Başkentgaz’ın Kızılay üzerinden 8 milyon lira bağış yapmasıyla yeniden gündeme gelen Ensar ve Türgev Vakfı’nın ABD’deki uzantısı “TÜRKEN-USA” kendisine Türkiye’den yapılan ‘bağışlarla’ da ABD’de İslamcı bir okula bağış yapıyor. Okulun, Bilal Erdoğan’ın mezun olduğu Kartal İmam Hatip Lisesi’yle yakından ilişkisi olduğu görülüyor.
03.02.2020
TÜRKİYE’DEN TÜRKEN VAKFI’NA GİDEN BAĞIŞLARDA ARNAVUT BAĞLANTISI için yorumlar kapalı
3
İBB ve Kızılay’dan milyonluk bağışlar Ensar’ın ABD uzantısı yönetimi Erdoğan’ın akrabalarından oluşan Türken Vakfı’na gittiği söylendi. Oysa, ABD’de yurt dışından bağış yapılamıyor. Tele1 ABD Temsilcisi Yılmaz Polat, aylarca Ensar ve TÜRGEV’in ABD’de kurduğu TÜRKEN Vakfı’na akıtılan milyonlarca dolar bağışın izini sürdü. Yılmaz Polat, ‘TÜRKEN- USA’ kitabını çıkardığı gün, Kızılay’ın, 8...
31.01.2020
ABD’DEKİ TÜRKEN VAKFI’NIN YÖNETİMİNDE ERDOĞAN’A YAKIN İSİMLER BULUNUYOR için yorumlar kapalı
14
Ensar Vakfı’ndan Kızılay bağışıyla ilgili açıklama: 8 milyon doları Başkentgaz Kızılay’a verdi, Kızılay’dan Ensar’a geldi, Ensar olarak Türgev’e yolladık, Türgev de Türken vakfına yolladı, Türken vakfı da New York Manhattan’da 21 katlı yurt yapıyor.
31.01.2020
KIZILAY’DAN ENSAR VAKFI’NA GİDEN BAĞIŞIN SON DURAĞI TÜRKEN OLDU için yorumlar kapalı
2