Türk Kızılayı

"Ekmek almak için dışarı çıkan tüm bağışçılarımızı ve sağlıklı her bir vatandaşımızı kan vermeye çağırıyoruz" diyen Türk Kızılay Genel Merkez Denetim Kurulu Raportörü Kısacık, "Şu anki kan stokumuz 41 bine kadar geriledi. Stoktan tüketiyoruz" ifadesini kullandı.
14.04.2020
KIZILAY’DAN KAN BAĞIŞI ÇAĞRISI için yorumlar kapalı
2
CHP Çanakkale Milletvekili Ceylan, Türkiye'nin en önemli yardım kuruluşu Kızılay'ın siyasi çıkarlar için kullanıldığını ileri sürerek "Kızılay AKP'nin arpalığı haline gelmiştir" açıklamasında bulundu.
11.06.2019
‘KIZILAY AKP TARAFINDAN ÇIKARLAR DOĞRULTUSUNDA KULLANILIYOR’ için yorumlar kapalı
1
Türkiye Kızılay Derneği, yerel mahkemenin verdiği kayyum eliyle olağanüstü genel kurula götürülme kararına üst mahkemeler nezdinde itiraz edeceklerini açıkladı. Dernek, "Milletimiz ve tüm mazlumlar müsterih olsun, Kızılay'ın faaliyetleri kesintiye uğramadan devam edecek" ifadesini kullandı.
12.12.2018
KIZILAY’DAN ‘KAYYUM KARARINA’ İTİRAZ! için yorumlar kapalı
1
Türk Kızılayı Genel Başkanı Kerem Kınık, iç savaşın başladığı günden bu yanan Suriye'ye 42 bin TIR'ı aşkın insani yardım gönderdiklerini söyledi. Kınık, iç savaş mağduru sivillerin yardım olmadan yaşamlarını sürdürmelerinin imkansız olduğunu ifade etti.
03.12.2018
TÜRK’E AİT NE VARSA DAĞITILMIŞ için yorumlar kapalı
0
Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, Türkiye'deki Suriyeli sığınmacılar için toplam 700 milyon euro bütçeli 2 insani yardım programına onay verildiğini açıkladı.
11.12.2017
AB’den Türkiye’deki Suriyeli sığınmacılara 700 milyon euro’luk destek için yorumlar kapalı
1
Mecliste düzenlediği basın toplantısında konuşan Akdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve arkadaşlarının birkaç gündür Türkiye'yi suni bir gündemle meşgul etmeye, bunun üzerinde ucuz siyaset oluşturmaya gayret ettiklerini söyledi.
06.12.2017
Başbakan Yardımcısı Akdağ, Suriyeliler için harcanan toplam maliyeti açıkladı için yorumlar kapalı
8