TSUNAMİ

İzmir'de Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAUM) Müdürü Prof. Dr. Hasan Sözbilir, güneydeki Helen ve Kıbrıs fayına dikkati çekerek, "Helen ve Kıbrıs fayını bir bütün olarak değerlendirdiğimizde, İzmir'den İskenderun'a kadar ki kıyı şeridi tsunami tehlikesi altında" dedi.
28.04.2022
Prof. Dr. Sözbilir’den Korkutan Açıklama: “İzmir’den İskenderun’a Kadar ki Kıyı Şeridi Tsunami Tehlikesi Altında” için yorumlar kapalı
20
İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi'nin (DAUM) Müdürü Prof. Dr. Hasan Sözbilir, Zonguldak Ereğli açıklarında meydana gelen 4.4 büyüklüğündeki depremin, Batı Karadeniz kıyılarına paralel uzanan deniz altındaki kuzeydoğu ve güneybatı doğrultulu bindirme fayından kaynaklandığını söyledi. Sözbilir, "Şu anki bilgiler ışığında bu fayların 7'ye varan deprem üretme...
13.04.2022
Prof. Dr. Sözbilir’den Tüyler Ürperten Deprem Uyarısı: 7 Büyüklüğünde Olacak için yorumlar kapalı
1
Japonya'nın kuzeydoğusundaki Tohoku bölgesinde 7.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremden sonra tsunami uyarısı yapıldı.
16.03.2022
Japonya’da Çok Şiddetli Deprem! için yorumlar kapalı
1
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme ve Değerlendirme Merkezi Müdürü Doç. Dr. Doğan Kalafat, Türkiye'de Muğla-Antalya bölgesinde yaşanabilecek büyük bir deprem sonrası 3 metrenin üzerinde tsunami olabileceğini söyledi.
06.03.2022
Doç. Dr. Kalafat’tan Korkutan Tsunami Uyarısı: ”3 Metrenin Üzerinde Görülebilir!” için yorumlar kapalı
41
Tonga'nın Hunga Ha'pai Adası'nda yer alan yanardağda patlama yaşandı. Patlama sonrası Tsunami meydana geldi. Tsunami sebebiyle yerleşim yerleri su altında kaldı. Pek çok ülke için tsunami uyarıları peş peşe geldi. Yanardağ patlamasının uydu görüntüsü de yayınlandı.
16.01.2022
Tonga’da Yanardağ Patladı! Birçok Ülke Alarma Geçti için yorumlar kapalı
33
Dünyanın en gizemli kadınlarından biri olan kehanetleriyle adından söz ettiren Baba Vanga ismiyle tanınan kahinin 2022 yılı için kehanetleri ortaya çıktı. Daha önce birçok olayı ve gelişmeyi önceden bilen Baba Vanga, 2022 yılı için iyi öngörüde bulunmuyor.
13.12.2021
İşte Ünlü Kahin Baba Vanga’nın Korkutan 2022 Kehanetleri için yorumlar kapalı
25
Prof. Dr. Hasan Sözbilir, İzmir'de meydana gelen depremleri ve bölgedeki fay hatlarını değerlendirdi.
30.11.2021
Prof. Dr. Sözbilir’den İzmir için Korkutan Uyarı: ‘Tsunami ve Yıkım Tehlikesi Yaşanabilir’ için yorumlar kapalı
39
Dünya Tsunami Farkındalık Günü'nde İstanbul'da tsunami zirvesi düzenlendi. Konferansa katılan İBB Deprem ve Zemin İnceleme Müdürü Kemal Duran, ‘Marmara içerisinde birkaç saat çalkalanacak tsunami, 6 metreyi bulacak dalgalar, kıyıdan 1000 metreyi bulan girişimler olabilir’ dedi.
05.11.2021
İstanbul’da Tsunami Tehlikesi: 6 Metreyi Bulan Dalgalar Olabilir için yorumlar kapalı
5
Reuters’ın yayımladığı verilere göre araştırmacılar, İstanbul’da meydana gelmesi beklenen deprem ve olası tsunami tehdidine karşı İBB'nin önlemlerinin yanı sıra, projeler de geliştiriliyor.
12.10.2021
İstanbul Depreminin Sonrası Olası Tsunami Riskine Karşı Önlem: Birçok İlçeye Tahliye Yolu Tabelaları Yerleştiriliyor için yorumlar kapalı
26
Prof. Dr. Bülent Oruç, Marmara Denizi'nde yıkıcı depremde oluşabilecek tsunaminin kıyıya yakın kişileri, araçları ve canlıları denize sürükleyebileceğini belirtti.
25.09.2021
Prof. Dr. Oruç’tan İstanbul için Korkutan Uyarı:  ‘Kurtulmak Mümkün Değil, Bunu Açıkça Söylemek Lazım’ için yorumlar kapalı
2
İBB, İstanbul’da bazı sahillere ‘tsunami tahliye yolu’ tabelaları koyuyor. Tabelalarda tsunami tehlikesinde izlenecek yol gösteriliyor. Prof. Dr. Şükrü Ersoy, İstanbul’da tsunami riski olan ilçeleri açıkladı!
09.09.2021
İstanbul’da Tsunami Riski Olan İlçelere Tahliye Tabelaları Konuluyor için yorumlar kapalı
1
Avrupa Akdeniz Sismoloji Merkezi (EMSC), Güney Atlantik'te 6.1 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini ve tsunami uyarısı yapılmadığını bildirdi.
17.08.2021
Güney Atlantik’te Şiddetli Deprem! için yorumlar kapalı
0