The Guardian

Ekonomik krizin iflasa sürüklediği Sri Lanka’da hükümetin istifasının ardından da sular durulmadı. İngiliz basını, Sri Lanka'nın ekonomik durumunu ele aldığı bir analiz yazısı yayınlarken, yazıda, Türkiye ile durum kıyaslaması yapıldı, ekonomik kriz ile ilgili " İlk domino taşının Sri Lanka yerine Türkiye olması bekleniyordu" ifadeleri kullanıldı.
10.05.2022
The Guardian: İlk Domino Taşının Sri Lanka Yerine Türkiye Olması Bekleniyordu için yorumlar kapalı
25
The Guardian, 21. yüzyılın en iyi 100 filmini sıraladığı yeni bir liste yayınladı. Paul Thomas Anderson’ın modern başyapıtı There Will Be Blood ilk sırayı alırken, Bir Zamanlar Anadolu’da listenin 38. sırasında yer aldı.
15.09.2019
21’İNCİ YÜZYILIN EN İYİ FİLMİ SEÇİLDİ: LİSTEDE TÜRKİYE’DEN TEK FİLM VAR için yorumlar kapalı
0
İngiliz merkezli The Guardian gazetesi Simon Tisdall imzalı yazıda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında akıl almaz sözlere yer verdi. İftiradan beslenen yanlı yazıda, "Asıl soru şu: Erdoğan kendi gibi Türkiye'yi de alaşağı edecek mi" sözlerine yer verildi.
22.07.2019
İNGİLİZ GAZETESİ’NDEN ERDOĞAN’A AÇIK TEHDİT! ‘HESABI ÇETİN OLACAK’ için yorumlar kapalı
0
The Guardian'da yer alan "İstanbul'da 2016 yılının yaz aylarında 5.8 büyüklüğünde 'gizli deprem'" iddiası gündem yarattı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Jeofizik Mühendisi Prof. Dr. Eyidoğan, "Yavaş deprem ya da sessiz deprem dediğimiz şey aslında fayların enerjisinin daha uzun zamanda açığa çıkması. Türkiye’de fay hatları üzerinde doğudan batıya her yıl iki,...
07.02.2019
İSTANBUL’DAKİ ‘GİZLİ DEPREM’ İDDİASI GÜNDEM YARATTI için yorumlar kapalı
5
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Tunus’tan, Suriye’nin Arap Birliği üyeliğine geri dönmesini desteklemesini istedi.
26.01.2019
RUS DIŞİŞLERİ’NDEN TUNUS’A ÇAĞRI! için yorumlar kapalı
1
IŞİD Suriye’de kontrol altında tuttuğu toprakların büyük kısmını kaybederken, örgütün yüzlerce eski üyesinin Türkiye sınırındaki İdlib vilayetinde toplandığı ileri sürülüyor.
13.09.2017
Guardian gazetesi: Yüzlerce eski IŞİD’li Türkiye sınırına yığıldı için yorumlar kapalı
0