tanrıverdi

Avukat İsmail Sami Çakmak, resmî sitesinden suikast ve gayri nizami harp eğitimi verdiğini ve İslam ülkeleri arasında savunma işbirliği oluşturmayı hedeflediğini duyuran, eski Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Adnan Tanrıverdi’nin kurduğu özel güvenlik şirketi SADAT hakkında, “Anayasayı ortadan kaldırmaya çalışmak”, “yasa dışı örgüt kurmak” ve “kamu görevinin usulsüz olarak üstlenilmesi” gerekçesiyle suç duyurusunda...
06.02.2021
Avukat Çakmak’tan SADAT Hakkında Suç Duyurusu için yorumlar kapalı
11
Başkanı olduğu Adaleti Savunanlar Stratejik Araştırmalar Merkezi Derneği'nin (ASSAM) toplantısında "Mehdi gelecek" çıkışıyla gündem olan ve ardından Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığı'ndan istifa eden Adnan Tanrıverdi hakkında suç duyurusunda bulunuldu.
13.01.2020
İBB ÇALIŞANINDAN ERDOĞAN’IN İSTİFA EDEN DANIŞMANI TANRIVERDİ HAKKINDA SUÇ DUYURUSU için yorumlar kapalı
5
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başdanışmanı ve Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politika Kurul Üyesi Adnan Tanrıverdi'nin görevlerinden istifa ettiği açıklandı.
08.01.2020
ERDOĞAN’IN ‘MEHDİ BEKLEYEN’ DANIŞMANI GÖREVLERİNDEN İSTİFA ETTİ için yorumlar kapalı
24
Adaleti Savunanlar Stratejik Araştırmalar Merkezi Derneği (ASSAM)’nin, düzenlediği “ULUSLARARASI ASSAM İSLÂM BİRLİĞİ KONGRELERİNİN” üçüncüsü, 19-20 ARALIK 2019 tarihinde İstanbul’da yapıldı. ASRİKA (Asya-Afrika) adı verilen ortak savunma sanayi üretimi temasının işlendiği belirtilen kongrede Kuran hükümlerine dayalı ortak Anayasa fikri de konuşuldu. Kongrede, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanı ASSAM Başkanı Adnan...
07.01.2020
KONGREDE DİKKAT ÇEKEN AYRINTI: ŞERİAT HÜKÜMLERİNE DAYALI ORTAK ANAYASA! için yorumlar kapalı
30
1996 yılında irticai faaliyetlerden dolayı TSK’dan emekli edilen Adnan Tanrıverdi, şimdi Erdoğan'ın askeri başdanışmanlığını yapıyor. Tanrıverdi, son olarak 'İslam birliği için Mehdi hazretleri gelmeli. Onun gelmesi için ortamı hazırlıyoruz' sözleriyle gündeme geldi.
30.12.2019
ERDOĞAN’IN BAŞDANIŞMANI TANRIVERDİ: MEHDİ HAZRETLERİ GELSİN DİYE ORTAMI HAZIRLIYORUZ için yorumlar kapalı
88
Emekli Tuğgeneral Adnan Tanrıverdi, Türkiye’nin tıpkı Rus Wagner, ABD’li Blackwater gibi paralı asker çalıştıran özel askeri şirketlere ihtiyacı olduğunu belirterek, “Libya’ya bunların gönderilmesi daha faydalı olur” dedi.
17.12.2019
TÜRKİYE, LİBYA İÇİN ABD’Lİ BLACKWATER GİBİ PARALI ASKER ÇALIŞTIRAN ÖZEL BİR ŞİRKET Mİ KURUYOR? için yorumlar kapalı
73
SADAT hakkında gündeme gelen bir başka iddia ise, Somali’de çalışmalara başladığı yönünde. Edinilen bilgilere göre; SADAT, Somali’de eğitim vermek için eski SAT komandolarına iş teklifi yapıyor. Eğitimlerin Eylül – Ekim ayında başlayacağı ve 4 bin dolar maaş verileceği söyleniyor.
06.03.2019
SADAT’TAN ESKİ ASKERLERE İŞ TEKLİFİ için yorumlar kapalı
14
Erdoğan’ın özel ordusu SADAT tarafından hedef alınan Parlamentohaber sitemiz hukuki süreçlerde gerektiği şekilde savunmasını yapacaktır. ANAYASA MAHKEMESİ kararlarına göre HABER KALDIRILMASI HUKUKİ olmayan bir sonuçtur. AYM vermiş olduğu kesin kararla mahkemelerin haber kaldırmasının hukuka uygun olmadığını belirterek 2015 yılında çıkartılan kanunun ilgili maddesini reddederek bu konuya içtihat koymuştur. SADAT ÖZEL...
23.09.2017
SADAT, PARLAMENTOHABER’İ HEDEF ALDI! için yorumlar kapalı
28