Tanal

CHP’li vekil Mahmut Tanal’ın paylaştığı 26 Mayıs ile 26 Haziran Covid-19 vaka yoğunluk haritalarına göre Şırnak Cizre, bir ay içinde kırmızıya boyandı.
27.06.2020
CİZRE’DE KORKUTAN KORONA TABLOSU: BİR AYDA KIRMIZIYA DÖNDÜ için yorumlar kapalı
2
Altın madeni için ağaçların kesildiği Kaz Dağları ve kıyısına millet bahçesi yapılmak istenen ‘Türkiye’nin Maldivleri’ Salda Gölü ekseninde doğanın tahrip edilmesi tartışmaları tüm hızıyla sürerken, TSK, Mehmetçik adına oluşturulan bir hatıra ormanının da imara açıldığı iddia edildi.
07.08.2019
ŞİMDİ DE TSK’NIN HATIRA ORMANINA GÖZ DİKTİLER için yorumlar kapalı
1
CHP’li Mahmut Tanal, “İran’dan Türkiye’ye gelen dolar yüklü uçak” ihbarı için “Sigara vardı. Tanal’a şaka yapmışlar” diyen dönemin Bakanı Nurettin Canikli’nin Emniyet tarafından yalanlanması üzerine iki bakanlığa soru önergesi verdi.
06.08.2019
TANAL’DAN ‘DOLAR YÜKLÜ UÇAK’ HAKKINDA MECLİSE YAZILI SORU ÖNERGESİ için yorumlar kapalı
0
"Müzeyeait eserler ve kayıt altına alındığı envanter defteri nerede?"
30.07.2019
TCDD MÜZESİ’NDEKİ PAHA BİÇİLMEZ TARİHİ ESERLER NEREDE? için yorumlar kapalı
2
CHP’li vekil Mahmut Tanal, Düzce’deki sel felaketinde Meteoroloji’nin sel uyarısının hoparlörlerden duyurulmaması, dere yataklarının park için daraltılması, plansız yapılaşma, su kanalları ve istinat duvarlarının örülmemesi gibi gerekçelerle suç duyurusunda bulundu.
27.07.2019
DÜZCE’DEKİ SEL FELAKETİNE İLİŞKİN SUÇ DUYURUSU için yorumlar kapalı
4
Tahir Elçi’nin 62 yıllık Diyarbakır Barosu flaması sarılı tabunu “Terörist cenazesi” gibi sunup CHP’li Mahmut Tanal’ı “PKK cenazesinde ne işi var” sözleriyle hedef alan gazeteci Turgay Güler, mahkeme tarafından 5 bin lira tazminata mahkum edildi.
15.06.2019
TURGAY GÜLER’E 5 BİN TL TAZMİNAT CEZASI için yorumlar kapalı
1
CHP’li Mahmut Tanal, pedofili içerikli kitaba 2013’te bandrol izni veren Kültür ve Turizm Bakanlığı’na tepki göstererek, konuyu soru önergesiyle Meclis gündemine taşıdı.
30.05.2019
TANAL’DAN PEDOFİLİ İÇEREN KİTABA İLİŞKİN MECLİSE YAZILI SORU ÖNERGESİ için yorumlar kapalı
1
CHP'li Tanal, son günlerde Twitter’dan kendisini tehdit edip küfürler savuran AKP mensubu bir şahsın, çevresinde “koyu FETÖ’cü” olarak bilinmesinden hareketle, "Aktroll" yapılanmasının FETÖ’yle herhangi bir bağlantısı olup olmadığına ilişkin yazılı soru önergesi verdi.
26.05.2019
TANAL’DAN, AKTROLL TABİR ETTİĞİ KİŞİLERİN FETÖ BAĞINA İLİŞKİN MECLİSE YAZILI SORU ÖNERGESİ için yorumlar kapalı
0
AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım’ın Başbakanlık görevini yürüttüğü dönemde makam şoförlüğünü yapan kişiye, özel garson tahsis edildiği iddia edildi.
01.05.2019
BİNALİ YILDIRIM’IN ŞOFÖRÜNE ÖZEL GARSON İDDİASI TBMM GÜNDEMİNDE için yorumlar kapalı
0
AK Parti'nin elektrik, su, telefon, internet gibi abonelik sözleşmelerinden kaynaklanan borçların icra takibinin elektronik ortamdan yapılmasını öngören teklifi Meclis Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı.
07.12.2018
TBMM’DEN GEÇEREK YASALAŞTI! için yorumlar kapalı
0