STK

ADD, ÇYDD, Eğitim-İş, Cumhuriyet Kadınları Derneği ve Yenikuşak Köy Enstitüleri Derneği üyeleri dün Çamlıyayla'da buluştu. Nutuk'un okullarda dağıtılmasının engellenmesine tepki gösteren STK'lar Çamlıyayla’da Nutuk dağıttı.
22.04.2021
Çamlıyayla’da STK’lar Nutuk Dağıttı için yorumlar kapalı
0
İçişleri Bakanı'na, çeşitli alanlarda faaliyet yürüten derneklere kayyım atama yetkisi veren 15'inci madde muhalefet partilerinin eleştirilerine rağmen Adalet Komisyonu'nda kabul edildi.
20.12.2020
İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU, STK’LARA KAYYUM ATAYABİLECEK için yorumlar kapalı
0
Akkuyu Nükleer Santralı inşaatının durdurulması için açılan davada mahkeme, Rus şirketin yaptığı santralın milli güvenlik tehdidi oluşturabileceğini belirten STK’lerin “ilgili bakanlıklar ve MGK müdahil olsun" talebini kabul etti.
21.06.2020
AKKUYU NÜKLER SANTRALİ İÇİN MİLLİ GÜVENLİK TEHDİDİ KARARI için yorumlar kapalı
0
Sivil Toplum Kuruluşları (STK) toplumun sosyal aklıdır. Yerel yönetimlerin görev tanımları çok geniş bir alanı kapsamaktadır. Bu doğrultuda yerel yönetimler hem bilgiye hem de vatandaşlara erişimde sivil toplumun uzmanlığına ve sivil toplum kuruluşları (STK) ile iş birliklerine ihtiyaç duymaktadır. Başta STK’lar olmak üzere tüm paydaşlarla yerel yönetimler arasında politika ve...
02.03.2020
SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI İLE YEREL YÖNETİMLER ARASINDA KALİTELİ VE ANLAMLI PROJELER İÇİN KATILIMIN GELİŞTİRİLMESİ için yorumlar kapalı
0
Cumhuriyet tarihinin en önemli siyasi olaylarından Şeyh Sait İsyanı Şubat 1925’te başladı. İsyana öncülük yapan Şeyh Sait, yakalandıktan sonra yargılanarak idama mahkûm edildi. 29 Haziran 1925’te 46 arkadaşıyla birlikte idam edilen Şeyh Sait’in nereye gömüldüğü hala bilinmiyor. Sadece Şeyh Sait değil arkadaşlarının da nereye gömüldüğü açıklanmadı.
24.11.2019
DİYARBAKIR’DA STK’LAR HAİN ŞEYH SAİT’İN MEZARININ BULUNMASI İÇİN HAREKETE GEÇTİ için yorumlar kapalı
12
İBB'nin Okçuluk Vakfı'na akıttığı 16.6 milyon TL gündemdeki yerini korurken, tartışma yaratacak bir harcama daha yapılacak. İBB, Beyoğlu'nda inşa edilecek Okçuluk Müzesi'ne 7.3 milyon lira ödeyecek.
10.06.2019
İBB’DEN 7.3 MİLYONLUK OKÇULUK MÜZESİ için yorumlar kapalı
0
31 Mart yerel seçimlerinin öncesinde gündeme gelen, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) 2018 için hazırladığı 56 sayfalık STK (Sivil Toplum Kuruluşu)-Okul-Yurt Faaliyeti Raporu’yla ilgili haberlere erişim engeli getirildi.
03.05.2019
İBB’NİN VAKIFLARA YAPTIĞI YARDIMLARLA İLGİLİ HABERLERE ERİŞİM ENGELİ için yorumlar kapalı
0
Şeker-İş Sendikası Burdur Şube Başkanı Mustafa Onay, Burdur, Yozgat ve Ilgın'daki şeker fabrikalarının özelleştirme ihalelerinin iptal edildiğini bildirdi.
26.12.2018
ŞEKER-İŞ SENDİKASI’NDAN AÇIKLAMA! için yorumlar kapalı
2
AK Parti’nin kurucularından, eski cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün dört ay içinde yeni bir parti kuracağı iddia edildi.
17.12.2018
GÜL PARTİ KURUYOR için yorumlar kapalı
0